خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۸۹, 22nd of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۱/۱۹ ساعت ۱۲:۰۶:۲۰

    خانه  > کارگران  >  اخراج‌ کارگران در تعطیلات عید نوروز سال‌جاری رشد ۷۰ درصدی داشته است

اخراج‌ کارگران در تعطیلات عید نوروز سال‌جاری رشد ۷۰ درصدی داشته است

خب رگزاری هرانا – معاون امور استان‌های خانه‌کارگر معتقد است که اخراج‌ها در تعطیلات عید نوروز سال‌جاری نسبت به سال ۸۷ در استان تهران از رشد ۴۹ درصدی برخوردار است.

حسن صادقی افزود: اگر این اخراج‌ها را به کل کشور تعمیم دهیم رشد اخراج‌ها بیش از ۵۰ درصد خواهد بود.

به گزارش ایلنا، رییس مجمع پیشکسوتان جامعه کارگری با اشاره به افرادی که به اداره کار مراجعه نمی‌کنند و مشکلات خود رابه صورت توافقی حل می‌کنند، تصریح کرد: اگراین مورد را هم در نظر بگیریم اخراج‌ها از رشد ۷۰ درصدی برخوردار بوده است.

صادقی‌رشد نگران‌کننده اخراج نیروی کار را بیانگر نگرانی بخش صنعت از سیاست های اقتصادی دولت و لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها عنوان کرد و اظهار داشت: ریسک سرمایه‌گذاری در بخش صنعت بالا‌رفته است.

این فعال کارگری تغییر در قوانینی بازنشستگی مثل ماده ۱۰ قانون نوسازی صنایع، افزایش هزینه سربارها از جمله حمل‌ونقل، نگرانی از آینده صندوق بیمه بیکاری و عمل نکردن دولت به تعهدات خود در قبال این صندوق را از عوامل بالارفتن ریسک بخش صنعت برشمرد وافزود: البته واردات بی‌رویه هم از دلایل دیگر نگرانی در این بخش است.

معاون اموراستان‌های خانه کارگر با مثبت ارزیابی کردن حمایت دولت از صنعت خودروسازی، خاطرنشان کرد: کاش این حمایت به همه صنایع تعمیم داده می‌شد وصنایعی مثل صنعت نساجی، مواد غذایی، درودگری، پوست و چرم، ‌کشاورزی و کفش هم مورد توجه دولتمردان قرار می‌گرفت و دولت نگاه تبعضی آمیزی نسبت به صنایع نداشت.

به اعتقادصادقی برخی ازدولتمردان به دلیل احتمال ناراحتی چینی‌ها از ایران از حمایت برخی صنایع داخلی طفره می‌روند.

 

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید