خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۸۹, 20th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۱/۲۱ ساعت ۵:۰۸:۲۵

    خانه  > زندانیان  >  شیوع ایدز و افسردگی در زندانها

شیوع ایدز و افسردگی در زندانها

خبرگزاری هرانا – مدیر کل بهداشت و درمان سازمان زندانها اعلام کرد:” نتایج آمارها حاکی از شیوع ۷.۱ درصدی بیماری ایذر در زندانهاست.” 

همچنین، مرضیه فرنیا پیرامون وجود افسردگی در میان زندانیان گفت: “شیوع افسردگی در زندانها نیز بسیار بالا است و باید اذعان داشت زمینه روانی در میان اغلب کسانی که مرتکب به جرم می شوند وجود دارد.”

 به گزارش مهر، فرنیا در مورد نحوه تشخیص معتادان مبتلا به ایدز گفت: هر سال از ۲۰ هزار زندانی به خصوص زندانیانی که سابقه رفتار پر خطر داشته اند به صورت تصادفی تست گرفته می شود.

وی تصریح کرد: مبتلایان به ایدز در کنار سایر زندانیان نگهداری می شوند و سعی شده تجربه ناموفق گذشته در جداسازی این بیماران تکرار نشود.

توزیع سرنگ در سه زندان کشور

وی در مورد توزیع سرنگ در زندانها گفت: در سه زندان به صورت آزمایشی توزیع سرنگ را آغاز کردیم اما نتایج آن هنوز نهایی نشده است و در مرحله آزمایشی است.

بیش از ۵۰ درصد ورودی زندانها معتاد هستند

مدیر کل بهداشت و درمان سازمان زندانها به اهمیت برنامه متادون درمانی در زندانها اشاره کرد و گفت: بررسیها نشان می دهد که بیش از نیمی از ورودی زندانیان معتاد هستند لذا در این خصوص برنامه وسیعی در ارتباط با درمان نگهدارنده با متادون در زندانها آغاز شد.

پزشکان حاضر به خدمت در زندانها نیستند

به گفته فرنیا، پزشکان به دلیل حق الزمه پایین و به دلیل شرایط زندان، حاضر به خدمت در زندانها نیستند اما امیدواریم امسال راهکارهای مناسبی برای جذب نیروی متخصص اتخاذ شود.

مدیر کل بهداشت و درمان سازمان زندانها یادآور شد: در برخی زندانها در استانهای محروم فضا و تجهیزات مناسبی برای درمان فراهم شده اما به دلیل کمبود نیروی متخصص این تجهیزات در حال نابودی است و در این حالت مجبور به اعزام زندانیان بیمار به خارج از زندانها می شویم.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید