خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۸۹, 13th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۱/۲۲ ساعت ۱۸:۳۳:۰۹

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ انتقال ابوالفضل عابدینی به بهداری زندان اوین

هرانا؛ انتقال ابوالفضل عابدینی به بهداری زندان اوین

خبرگزاری هرانا – ابوالفضل عابدینی، فعال حقوق بشر و از اعضای سابق مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران که به تازگی به ۱۱ سال زندان محکوم شده است به بهداری زندان اوین منتقل شد.
بنا بر اطلاع گزارشگران هرانا،  این فعال حقوق بشر  از همان ساعات اولیه ورود به بند ۲ الف زندان اوین به شدت مورد ضرب و شتم نیروهای امنیتی قرار گرفته و بعد از چند ساعت مقاومت در برابر شکنجه های فیزیکی و به دلیل  عارضه شدید قلبی “افتادگی دریچه میترال” و تاب نیاوردن در مقابل ضربات شدید جسمی راهی درمانگاه زندان اوین شد.

ابوالفضل عابدینی که پیشتر در اعتراضات مردمی پس از انتخابات ریاست جمهوری در اهواز بازداشت شده بود پس از سپری کردن ایام بازداشت خود در تاریخ ۰۵/۰۸/۸۸ از زندان سپیدار اهواز با قید وثیقه ازاد و مجددا در تاریخ ۱۱ اسفند ۸۸ و در سناریو سازی دستگاه امنیتی برای فعالان حقوق بشرخاصه همکاران و مسئولین سابق مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران توسط نیروهای امنیتی سپاه بامحاصره محل سکونت و با ضرب و شتم شدید بازداشت شد.
عابدینی در ایام بازداشت اولیه در بازداشتگاه امنیتی اهواز بارها توسط مامورین امنیتی به وسیله کابل و تسمه کولر ابی مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود و ضعف جسمی وی پس از ازادی به دلیل شکنجه جسمی کاملا مشهود بود.

 

لازم به ذکر است هفته گذشته شعبه یکم دادگاه انقلاب اهواز این فعال حقوق بشر را به ۱۱ سال زندان محکوم کرد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید