خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۸۹, 20th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۱/۱۰ ساعت ۹:۴۰:۰۵

    خانه  > سایر گروهها  >  نامه سرگشاده یکی از دراویش گنابادی در اعتراض به محکومیت خود

نامه سرگشاده یکی از دراویش گنابادی در اعتراض به محکومیت خود

خبرگزاری هرانا – در نامه ای سرگشاده به مسئولان مرتضی سپندار، یکی از روایش گنابادی در اعتراض به محکومیت خود از سوی دادگاه تجدید نظر اعتراض کرد.

این جانباز ۵۹‌درصد  نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در نامه خود خطاب به مسولان  جمهوری اسلامی با بیان این‌که رفتارهای دادستانی و اداره اطلاعات کرج «مغرضانه» بوده، خواستار «برخورد جدی با خاطیان» شده است.

در بخشی از این نامه آمده است: «بنیان‌گذار فقید نظام جمهوری اسلامی، بارها در سخنرانی خود اعلام نمود که ما هر چه داریم از برکت وجود جانبازان و ایثارگران است  اما برخوردهای ناشایست و عدم پایبندی مامورین اطلاعات و قاضی رسیدگی کننده به پرونده اتهامی، ثابت نمود که یا باید گفت جانبازی چون فقیر، نه تنها مایه برکت این نظام نیست بلکه اسباب ناراحتی است و باید مورد ضرب و شتم نیز قرار گیرد‌ و یا این‌که باید این به اصطلاح پرسنل امنیتی را نفوذی و مامور برای تاراج فرهنگ و تمدن اصیل ایران دانست. ‌  من به کدام دلیل و برهان ، مستحق قرار بازداشت موقت مقام قضایی و سلول انفرادی اداره اطلاعات کرج بودم؟ به کدامین گناه مرا با پابند و دست بند و چشم بند مورد بازجویی قرار دادند؟ به کدامین جرم و گناه باید دیه به افرادی پرداخت کنم که نه آن‌ها را می‌شناسم و نه ‌به آن‌ها جراحتی وارد کرده‌ام».

آقای سپندار همچنین در پایان این نامه با بیان این‌که نامه‌ی نوشته شده از باب استمداد نیست ابراز امیدواری کرد که مسوولان با اقدامات خود مانع از «تجاوز و تعدی» عده‌ای بر علیه دراویش شوند

شایان ذکر است که مرتضی سپندار که روز یازدهم مهرماه سال ۸۷ به همراه سه تن دیگر از دراویش گنابادی و به دنبال شکایت چهار تن از اعضای موسسه فرهنگی نور معرفت و حوزه علمیه امام جعفر صادق و پایگاه بسیج شهر کرج به اتهام توهین و ضرب و شتم از سوی نیروهای انتظامی دست‌گیر شده بود  در داگاه بدوی به یک‌سال حبس محکوم شد.

این حکم از سوی شعبه ۸۰ دادگاه‌های تجدیدنظر استان تهران به پرداخت دیه و جزای نقدی تقلیل یافته است..

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید