خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  رضا خندان ۲ماه است که علیرغم سپردن وثیقه همچنان در بازداشت بسر می برد

رضا خندان ۲ماه است که علیرغم سپردن وثیقه همچنان در بازداشت بسر می برد

خبرگزاری هرانا – رضا خندان (مهابادی) فعال کودک ، نویسنده  و عضو هیئت دبیران کانون نویسندگان ایران ۲ ماه است که علیرغم قرار دادن وثیقه ولی بازجویان وزارت اطلاعات از آزادی او ممانعت می کنند و همچنان در بازداشت بسر می برد.

به گزارش فعالین حقوق بشر و دموکراسی، آقای رضا خندان فعال کودک،نویسنده و عضو هیئت دبیران کانون نویسندگان ایران می باشد. بیش از ۲ هفته پیش به خانواده او اطلاع داده شد که با سپردن وثیقه ۳۰ میلیون تومانی می تواند آزاد شود .خانواده آقای  خندان وثیقه را تامین و آنرا  سپردن ولی با بهانه های مختلف از آن زمان تاکنون از آزادی او خوداری می کنند.

آقای رضا خندان مهابادی روز ۷ بهمن ماه با یورش مامورین وزارت اطلاعات هنگامی که از منزل خواهرش خارج می شد دستگیر و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد.او بیش از ۱ ماه در بند ۲۰۹ زندان اوین بسر برد و در طی این مدت تحت بازجوئی و فشارهای روحی شدید قرار داشت که اتهامات نسبت داده شده را بپذیرد.آقای رضا خندان بیش از ۲ هفته پیش به بند ۳۵۰ زندان اوین منتقل شد و از آن زمان تاکنون علیرغم سپردن وثیقه در بلاتکلیفی بسر می برد.ادامه بازداشت غیر قانونی او بدستور بازجوی وزارت اطلاعات می باشد.
لازم به یاد آوری آقارضا خندان و خانم مریم ضیاء از تشکیل دهندگان  ان. جی . او جمعیت تلاش برای جهان شایسته کودکان  می باشند.و هر دوی آنها به خاطر فعالیتهای اجتماعی برای کودکان کار و خیابانی دستگیر شده اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید