خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  نامه سرگشاده کمیته نروژی- ایرانی در اعتراض به دستگیری رئیس دانا و ادامه ی بازداشت ستوده

نامه سرگشاده کمیته نروژی- ایرانی در اعتراض به دستگیری رئیس دانا و ادامه ی بازداشت ستوده

وزیر محترم امور خارجه نروژ، آقای یوناس گاهر استوره
جان خانم نسرین ستوده در خطر جدی است!

همانطور که اطلاع دارید جان زندانیان سیاسی ایران در معرض خطر جدی است. صدها تن از فعالین سیاسی، کارگری، حقوق بشری و جنبش زنان در بدترین شرایط ممکن در زندان های ایران در بند هستند، تعدادی بیشماری ازاین زندانیان دراعتصاب غذا به سر می‌برند و اوضاع جسمانی همه‌ی آنها وخیم گزارش شده است. جان نسرین ستوده وکیل مدافع حقوق بشر و فعال حقوق زنان ایران در خطر است.

همچنین امروز با خبر شدیم که آقای رئیس فریبرز دانا اقتصاددان منتقد و پژوهشگر اقتصادی، عضو کانون نویسندگان ایران، نیز شب گذشته توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی در تهران بازداشت شد.

جمعی از فعالان حقوق بشرو جنبش زنان از جمله خانم شیرین، به خاطر همدردی با نسرین ستوده و در اعتراض به بی قانونی های جمهوری اسلامی، از تاریخ دوشنبه ۲۰ دسامبر در مقابل در ورودی سازمان ملل متحد در شهر ژنو تحصن می کنند.

کمیته نروژی- ایرانی حمایت از مبارزات مردم ایران در حمایت از تحصن و خواست خانم شیرین عبادی و همراهان وی، از ایرانیان دعوت کرده است تا روز دوشنبه ۲۰ دسامبر، مقابل سفارت جمهوری اسلامی تجمع نمایند و همصدا با دیگر فعالان جنبش زنان و حقوق بشردر سراسر جهان، خواهان آزادی بیدرنگ خانم نسرین ستوده شوند.

از این رو از شما وزیرامور خارجه محترم نروژ تقاضا می کنیم که همصدا با همه ایرانیان، خواهان آزادی بیدرنگ خانم نسرین ستوده شوید و به شرایط غیر انسانی حاکم بر زندانهای جمهوری اسلامی اعتراض نمائید.

جان نسرین ستوده و دیگر زندانیان سیاسی در خطر جدی است. در دفاع از نبرد نسرین ستوده با مرگ، ازوی حمایت کنید و از دولت جمهوری اسلامی بخواهید ، بیدرنگ وی و دیگر زندانیان سیاسی را آزاد نماید.

پیوست: بیانیه خانم شیرین عبادی و همکارانشان به زبان انگلیسی ارسال می شود.

با احترام
کمیته نروژی- ایرانی مبارزات مردم ایران
رحمان ساکی
اسلو – ۱۸ دسامبر ۲۰۱۰

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید