خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۲۵ تیر ۱۳۸۹, 15th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۴/۲۵ ساعت ۹:۳۷:۰۲

    خانه  > زندانیان  >  بلاتکلیفی ابراهیم رشیدی، روزنامه نگار، پس از یک ماه بازداشت موقت

بلاتکلیفی ابراهیم رشیدی، روزنامه نگار، پس از یک ماه بازداشت موقت

خبرگزاری هرانا –  مهندس ابراهیم رشیدی روزنامه نگار، که از ۲۴ خرداد ماه توسط ماموران اداره اطلاعات اردبیل بازداشت شده بود پس از گذشت یک ماه در شرایط بلاتکلیفی در زندان مشگین شهر به سر می برد.

به گزارش ساوالان سسی، این روزنامه نگار آذربایجانی روز پنجشنبه ۲۴ تیر ناه طی تماسی تلفنی با خانواده از برگزاری جلسه بازپرسی خود در شعبه دوم دادگاه انقلاب مشگین شهر خبر داده است. به گفته رشیدی وی پس از پنج ساعت بازپرسی توسط قاضی کشاورز دوباره به زندان مشگین شهر بازگردانده شده است.

این وبلاگ نویس، نهم تیرماه و پس از اتمام مرحله تحقیقات، به زندان مشگین شهر منتقل شده است و از حق ملاقات با خانواده و وکیل محروم است. ماموران زندان به خانواده رشیدی گفته اند که وی به مدت دو ماه ممنوع الملاقات است. به گفته ماموران٬ رشیدی تنها در صورت دادن پاسخ دلخواه بازجویان اجازه ملاقات با خانواده را پیدا خواهد کرد.

ابراهیم رشیدی عضو هیات تحریریه ماهنامه “بایرام” و هفته نامه توقیف شده “نوید آذربایجان” و وبلاگ نویس، مدرس زبان ترکی آذربایجانی، عضو مؤسس سازمان غیر دولتی(NGO) “آذرتوپراق”‏،‏ عضو هیأت مؤسس و دبیر کانون فرهنگی”استاد شهریار” دانشگاه ارومیه، مدیر مسؤل نشریه دانشجویی “اولدوز”‏، سردبیر نشریه دانشجویی “بولوت” در دانشگاه ارومیه و شاعر می باشد.

این ژورنالیست و فعال مدنی شناخته شده در سال های اخیر چندین بار دستگیر و به زندان محکوم شده است.

سازمان گزارشگران بدون مرز طی اطلاعیه ای در ۲۳  ژوئن ۲۰۱۰ خبر از بازداشت این روزنامه نگار آذربایجانی داد. هم چنین سازمان عفو بین الملل نیز در سال های گذشته با صدور اطلاعیه هایی بازداشت و فشار بر رشیدی را محکوم نموده بود.

 


مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید