خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۲۱ خرداد ۱۳۸۹, 16th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۳/۲۱ ساعت ۷:۰۲:۰۱

    خانه  > زندانیان  >  بازجوهای وزارت اطلاعات مانع آزادی حسین نورانی نژاد می شوند

بازجوهای وزارت اطلاعات مانع آزادی حسین نورانی نژاد می شوند

خبرگزاری هرانا – بازجوهای وزارت اطلاعات با آزادی حسین نورانی نژاد، فعال سیاسی که نیمی از حبسش را گذارنده همچنان مخالفت می کنند .

به گزارش کلمه و براساس قوانین، زندانی که نیمی از حبسش را گذارنده می تواند با استفاده از آزادی مشروط از زندان آزاد شود .اما باز هم بازجوهای وزارت اطلاعات هستند که فراتر از قانون عمل کرده و حتی مانع آزادی مشروط تعدادی از زندانیان می شوند.

حسین نورانی نژاد عضو جبهه مشارکت در شهریور ۸۸ به اتهام تبلیغ علیه نظام و تبانی برای برگزاری تجمع بازداشت و در شعبه ۲۸دادگاه انقلاب به سه سال حبس تعزیری محکوم شد . این حکم سپس در دادگاه تجدیدنظر به یک سال زندان قطعی کاهش یافت . که طبق آن باید چند ماه قبل حسین نورانی نژاد از زندان آزاد می شد .اما با مخالفت کارشناسان پرونده او تاکنون نتوانسته از این حق قانونی بهره ببرد .

خانواده نورانی نژاد برای استفاده وی از این حق قانونی بارها به دادگاه انقلاب مراجعه کردند ولی در این مراجعه ها دریافتند که بازجوها با آزادی مشروط و قانونی این عضو جبهه مشارکت که بیشتر فعالیت هایش نیز قانونی بوده است مخالفت می کنند .

حسین نورانی نژاد ده ماه است که زندانی است . او در ابتدای بازداشتش مثل سایر زندانی ها در سلولهای انفرادی بند ۲۴۰ و ۲۰۹ نگهداری می شد .اما هم اکنون در بند ۳۵۰ زندان اوین به سر می برد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید