خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۸ خرداد ۱۳۸۹, 23rd of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۳/۰۸ ساعت ۶:۱۸:۴۴

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  پلمب دفتر انجمن اسلامی دانشگاه آزاد شهرکرد

پلمب دفتر انجمن اسلامی دانشگاه آزاد شهرکرد

خبرگزاری هرانا – در ادامه فشارهای وارده بر دانشجویان و تشکل های دانشجویی، دفتر انجمن اسلامی دانشگاه آزاد شهرکرد، بدون دلیل و توسط مقامات دانشگاه پلمپ گردید. همزمان ضرب و شتم دانشجویان توسط لباس شخصی ها و ایجاد فضای ارعاب، سبب تداوم التهاب در آن واحد دانشگاهی شده است.

به گزارش جرس، یکشنبه دوم خرداد ماه، جمعی از اعضای انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد شهرکرد، اقدام به توزیع نشریه ای تحت عنوان “قدغن” با عنوان ویژه نامه دوم خرداد کردند که مورد استقبال دانشجویان واقع شد.

همزمان نصب بنر سران اصلاحات که طرح روی جلد همان نشریه بود، با مخالفت دانشگاه مبنی بر تحریک آمیز بودن بنر مواجه شد.

این گزارش می افزاید یک روز بعد (سوم خرداد ماه)، عده ای از نیروی امنیتی و لباس شخصی ها، با حضور در صحن دانشگاه، اقدام به جمع آوری امضا علیه انجمن اسلامی نمودند که با عکس العمل اعضای انجمن مواجه شدند که خواستار توقف این عمل توسط نیروهای غیر دانشجو بودند.

این مسئله به درگیری انجامید و چهار تن از اعضای انجمن اسلامی مجروح شدند که یک تن از آنان به نام حسین فرهادی به علت شدت جراحات وارده در بیمارستان کاشانی شهرکرد بستری شد و کماکان وضعیت وی نامساعد است.

متعاقب این رویداد، سه شنبه چهارم خرداد ماه، دفتر انجمن اسلامی دانشگاه آزاد شهرکرد توسط مقامات انتصابی دانشگاه پلمپ و حکم به تعلیق چهار ماهه این تشکل داده شد.

گزارشی دیگر از شهرکرد حاکیست تشکلی تحت عنوان “کانون دختران اندیشه” در دانشگاه شهرکرد، ضمن دعوت از نمایندگان تشکل های دانشجویی معتقد و منتقد به موضوع “عفاف و حجاب”، مناظره ای دانشجویی را عصر روز چهارم خرداد ماه در تالار شهید آوینی آن دانشگاه برگزار کرد.

بر پایه گزارش رسیده به جرس، اعضای تشکل اصولگرای “علم الهدی” از دانشگاه آزاد شهرکرد، که در این نشست نیز نمایندگانی داشتند، با شعارهای “خامنه ای رهبر است، ولایتش ولایت حیدر است” و “جانم فدای رهبر”، بارها نظم جلسه را بر هم زدند تا مانع استماع پاسخ های دانشجویان منتقد به حجاب در این نشست شوند.

در این جلسه علاوه بر تشکل های دانشجویی، دانشجویان معتقد و منتقد به حجاب نظرات خود را در تریبون آزاد مطرح کردند و نظرات منتقدین و معتقدین را نقد و بررسی کردند که نمایندگان تشکل علم الهدی با متشنج کردن فضای مناظره و ایجاد بلوا، مسیر جلسه را منحرف کرده و سعی داشتند با دانشجویان حامی جنبش سبز، به درگیری بپردازند.

گزارش مذکور می افزاید شنیده ها حاکی از آن است که اعضای “علم الهدی”، با در دست داشتن سلاح سرد از جمله چاقو، قصد ایجاد آشوب و ضرب و شتم دانشجویان را در محیط دانشگاه داشتند که با دخالت انتظامات دانشگاه، امکان نیافتند.

این منبع خبری تاکید کرد روز سوم خرداد اعضای همین تشکل(علم الهدی) بودند که با حمله به اعضای انجمن اسلامی دانشگاه آزاد شهرکرد و ضرب و شتم آنها، حسین فرهادی را روانه بیمارستان کردند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید