خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۹, 21st of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۲/۱۹ ساعت ۱۳:۰۷:۴۸

    خانه  > فرهنگی  >  کتاب‌های عباس معروفی از نمایشگاه کتاب جمع‌آوری شد

کتاب‌های عباس معروفی از نمایشگاه کتاب جمع‌آوری شد

خبرگزاری هرانا – مسئولان بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب، کتاب‌های عباس معروفی را جمع‌ کردند.

این درحالی‌ست که چهار‌شنبه شب هفته گذشته(۱۵ اردیبهشت‌) بعداز تعطیلی نمایشگاه کتاب و بسته شدن درهای آن، عده‌ای به غرفه ققنوس آمده و بی‌خبر و بدون اجازه مسئولان غرفه، حدود صد نسخه از رمان «سال بلوا» را از غرفه این ناشر بردند.

 

به گزارش ایلنا، روز گذشته(۱۸ اردیبهشت) به مسئول غرفه انتشارات ققنوس گفته شد؛ که کتاب‌های عباس معروفی را جمع کرده و از فروش آنها در نمایشگاه کتاب خودداری کنند.

این کتاب‌ها شامل سال بلوا، آونگ خاطره‌های ما، دریاروندگان، جزیره آبی‌تر و سمفونی مردگان می‌شود.

اگر مسئولان نمایشگاه کتاب بنابر بندی از قرارداد تحویل غرفه به ناشران که آنها از ارائه کتاب‌هایی که مجوز نشر آنها مربوط به قبل از سال ۸۴ می‌شود، برحذر می‌دارد، اما مجوز تجدیدچاپ رمان «سمفونی مردگان» برای سال ۱۳۸۸ است و رمان «سال بلوا» با مجوز تجدیدچاپ در سال ۱۳۸۶ در نمایشگاه کتاب ارائه شده است.

این درحالی است که فروش رمان «ذوب شده» عباس معروفی نیز که اواخر سال پیش بعداز ۲۶ سال منتشر شده بود، پیش از تعطبلات نوروز امسال متوقف شد.
معروفی در این کتاب، خیال‌ها و خاطره‌های خود را از فضایی که آن را تجربه کرده و در آن زیسته، می‌نویسد. کتاب، داستان نویسنده‌ای است که زیر بازجویی و شکنجه ناچار به قصه‌پردازی می‌شود و آنگاه در قصه‌های خودش گم می‌شود.

این رمان پاییز سال ۶۲ به پایان رسیده و امروز بعداز ۲۶ سال منتشر شده است. معروفی درباره این کتاب گفته بود: نمی‌دانم حالا باید خوشحال باشم یا غمگین که نخستین رمان من ۲۶ سال دیر به دست خوانندگانش می‌رسد، جوان ۲۶ ساله‌ای که هم‌سن و سال‌هایش را نمی‌شناسد و نمی‌داند کجا باید بایستد کنار متولدین پاییز ۶۲ یا متولدین پاییز ۸۸ واقعا نمی‌دانم. کدام؟

او بر این باور بود که اگر این رمان در همان سال منتشر می‌شد و نقد می‌شد بر راه و کار ادبی او تاثیر می‌گذاشته:«اما ما آدم‌هایی هستیم که زمان و مکانمان بر هم ریخته، نمی‌دانیم کی چرا کجاییم»

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید