خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  احتمال تعطیلی یک کارخانه و بیکار شدن دویست و بیست کارگر در کرمان

احتمال تعطیلی یک کارخانه و بیکار شدن دویست و بیست کارگر در کرمان

خبرگزاری هرانا – محمود عباسی گفت: اگر مشکل نقدینگی ما رفع نگردد منجر به تعطیلی شرکت وبیکاری۲۲۰ نفر کارگر خواهد شد.

به گزارش ایلنا، محمودعباسی، مدیرعامل شرکت کرمانیت گفت: به همت استانداری و فرمانداری کرمان طرح موفقیت‌آمیز تولید ورق نان ازبست (ورق بدون ازبست) توسط هیات شرکت کره‌ای در شرکت کرمانیت اجراگردید.

 

وی گفت: برای اولین مرتبه در بین۱۲ کارخانه درکشور شرکت کرمانیت موفق به تولید این محصول در پایان فروردین ماه سال‌ جاری شد که این مهم یکی از افتخارات استان کرمان می‌باشد.

وی افزود: جهت تولید ورق نان ازبست مبلغ یک و نیم میلیارد تومان هزینه کردیم که در این زمینه با نشستی که سال گذشته با استاندار کرمان داشتیم که وی قول مساعد داد در صورت راه اندازی این خط مبلغ ۲ میلیارد تومان وام بلاعوض از طرح‌های زودبازده توسط بانک‌های عامل به شرکت کرمانیت پرداخت شود.

وی تصریح کرد: جهت حفظ اشتغال ۲۲۰ نفر پرسنل شرکت کرمانیت مدت دو سال روی این موضوع کار کردیم و همانطوری که قبلا اشاره کردم مبلغ یک ونیم میلیارد تومان در این رابطه هزینه کردیم و اگر مشکل نقدینگی ما رفع نگردد منجر به تعطیلی شرکت وبیکاری۲۲۰ نفر کارگر خواهد شد.

وی گفت: به لحاظ اینکه قیمت تولید شده محصول نان ازبست بیشتراز محصول قبلی می‌باشداگر دوازده کارخانه تولیدکننده ورق درکشور، ازبست رااز محصول خود حذف نکنند ما مجبوریم مجددا همانند سایرکارخانجات محصول قبلی را تولید کنیم.

وی تاکید کرد: ما از سازمان محیط زیست‌کشور درخواست می‌کنیم به این تعداد کارخانه (دوازده کارخانه) درکشور سرکشی کند و همانطوری که در سال گذشته مسوولین محیط زیست، استانداری و فرمانداری کرمان پیگیر معضل شرکت کرمانیت شده و خواستار تعطیلی این واحد شدند طبق قانون با این گونه شرکت‌ها درکشور برخوردکنند.

وی یادآور شد: دراین رابطه قرار بود درخردادماه سال ۸۸ با هماهنگی وزارت بهداشت و صنایع جلوی واردات ازبست جهت تولید ورق در این گونه کارخانه‌ها به‌کشورگرفته شود که متاسفانه تاکنون این کار عملی نشده که جای سوال دارد چرا تا به حال این کار صورت نگرفته و هنوز واردات ازبست به کشور ادامه دارد و دوازده کارخانه دیگر در سطح کشور به تولید ورق ادامه میدهند

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید