خبرگزاری هرانا

    خانه  > اصناف  >  محاکمه دو وکیل، به جرم وکالت

محاکمه دو وکیل، به جرم وکالت

خبرگزاری  هرانا –  فرشید یداللهی فارسی و امیراسلامی از وکلای دراویش گنابادی که پیشتر خود نیز به وزارت اطلاعات احضار شده بودند، طی نامه ای از روند محاکمه خود و آنچه «به چالش کشیدن شأن و حیثیت شغل شریف و کالت» نامیده اند، انتقاد کرده اند.

به گزارش رادیو فردا، آنها در نامه ای به به کمپین استقلال کانون وکلا نوشته اند: «اینجانبان فرشید یداللهی فارسی و امیراسلامی از وکلای دادگستری و عضوکمیسیون حقوق بشر کانون وکلاء دادگستری فارس، دفاع از حقوق دراویش رابرعهده گرفتیم اما، با شکایت اداره اطلاعات تحت عنوان نشراکاذیب وتشویش اذهان عمومی و مقامات و جعل عنوان وکالت ، مورد پیگرد قرار گرفته ودر ۵ جلسه متوالی و به مدتی حدود ۲۰ ساعت، بازجویی و محاکمه شده ایم. با آنکه شعبه اول دادگاه انقلاب جزیره کیش با توجه به دفاعیات اینجانبان دراویش نعمت اللهی گنابادی (موکلین ) را تبرئه کرد، اما با اعمال نفوذ برخی مراکز قدرت که مصونیت وکیل را در موضع دفاع برنمی تابند، اکنون پس از گذشت ۱۸ ماه، مجدداً برای اخذ آخرین دفاع به شعبه ۱۰۲ دادگاه عمومی جزائی احضار شده ایم.»

فرشید یداللهی فارسی می گوید: در تاریخ ۷ دیماه ۱۳۸۷ تعداد چند نفر از دراویش سلسله نعمت اللهی گنابادی، ساکن در جزیره کیش به اتهام عضویت در گروه های غیرقانونی مخل امنیت کشور، موضوع مواد ۴۹۸ و ۴۹۹ قانون مجازات اسلامی در دادگاه انقلاب کیش بازداشت و مورد تعقیب قرار گرفتند. منازل موکلین توسط نیروهای امنیتی مورد تفتیش و بازرسی قرار گرفته بود و محل برگزاری مجالس دراویش که منزل شخصی یکی از آنها بود پلمب می شود. بنا به درخواست دراویش و خانواده های بازداشت شدگان، اینجانبان در خصوص پیگیری پرونده به دادگاه کیش مراجعه و با ارائه وکالت نامه به دادگاه تقاضای ملاقات حضوری و تنظیم وکالت نامه با موکلین را نمودیم

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید