خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  فردا؛ دادگاه پدرام رفعتی فعال دانشجویی دانشگاه امیرکبیر برگزار می شود

فردا؛ دادگاه پدرام رفعتی فعال دانشجویی دانشگاه امیرکبیر برگزار می شود

خبرگزاری هرانا – دادگاه پدرام رفعتی فعال دانشجویی دانشگاه امیرکبیر فردا برگزار می شود.

به گزارش دانشجونیوز، بنابر احضاریه صادر شده از جانب شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب ، دادگاه پدرام رفعتی عضو انجمن اسلامی پلی تکنیک روز شنبه به ریاست قاضی صلواتی برگزار خواهد شد.

 

پدرام رفعتی از اعضا سابق انجمن اسلامی دانشگاه امیرکبیر است که ۲۵ خرداد سال ۸۸   دستگیر شده و مدت ۲ هفته را در در سلول انفرادی بند ۲-الف سپاه زندان اوین نگاه داشته شده بود. وی همچنین یک بار دیگر در سال ۱۳۸۶ دستگیر شده و مدت یک ماه را در بازداشت به سر برده بود.

وکالت این دانشجو را پرویز جهانگیر راد بر عهده دارد که به علت کارشکنی کارکنان دادگاه انقلاب و شخص قاضی صلواتی تا لحظه آخر ساعات اداری چهارشنبه موفق به مطالعه پرونده وی نشده بود. کارکنان دادگاه انقلاب از ورود پدرام رفعتی و وکیل وی به دادگاه انقلاب ممانعت به عمل آورده و به نقل از قاضی صلواتی عنوان کرده اند: “حاج آقا می گوید اجازه نمی دهم متهمانم وکیل داشته باشند”.

لازم به ذکر است در دادگاه هایی که تاکنون قاضی صلواتی قضاوت آن را بر عهده داشته متهمان یا دارای وکیل تسخیری بودند، که طبیعتا توان ارائه دفاع مناسبی از متهم را نداشته اند،  یا از ورود وکلای مستقل متهمان به جلسه دادگاه جلوگیری شده بود. پیش از این نیز دادگاه مجید توکلی دانشجوی دربند پلی تکنیک نیز به همین شکل بدون حضور وکیل برگزار شده بود

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید