خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۸۹, 4th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۲/۰۲ ساعت ۸:۲۱:۵۳

    خانه  > کارگران  >  قرارداد کارگران شرکتی در بلاتکلیفی

قرارداد کارگران شرکتی در بلاتکلیفی

خبرگزاری هرانا – باوجود برنامه‌های اعلامی و وعده‌هایی که داده شده است، هنوز بخش عمده‌ای از «کارگران شرکتی» نتوانسته‌اند با بهبود وضعیت خود به کارگران قراردادی تبدیل شوند.

براساس این گزارش، کارگران شرکتی بخش عمده‌ای از معضل کارگران را تشکیل می‌دهند. این کارگران بیشتر در شرکت‌های پیمانکاری و پیمانکاری خدماتی به کار گرفته می‌شوند یا اصولا فاقد قرارداد کار هستند و به طور غیرقانونی و بدون برخورداری از هرگونه تسهیلات قانونی همچون بیمه، بن و سایر مزایا کار می‌کنند یا دارای قرارداد‌های ناقص و دستکاری شده هستند که در مقایسه با استانداردهای قانونی از سطح پرداخت بسیار کمتری برخوردار است.

 

به گزارش جام جم آنلاین، با تغییر جهت اقتصاد کشور به سوی خصوصی‌سازی و واگذاری شرکت‌های دولتی به بخش خصوصی، معضل کارگران شرکتی نمود بیشتری یافته و جمع جدیدی به گروه کارگران قرارداد موقت و بلاتکلیف که امنیت حداقلی شغلی ندارند، اضافه شده است.

دولت و شخص رئیس جمهور بارها به تبدیل وضعیت استخدامی کارگران شرکتی تاکید کرده‌اند و مصوبات و بخشنامه ‌هایی نیز از سوی وزارت کار و امور اجتماعی در این باره صادر شده اما ظاهرا این مشکل همچنان برجای خود باقی است.

 سیروس برنا بلداجی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس نیز به خبرنگار ما گفت: مشکل کارگران شرکتی مصوبه و بخشنامه نیست، بلکه مشکل اجراست.

وی افزود: ما در کمیسیون، بحث‌های متعددی درباره تعیین وضعیت کارگران شرکتی داشته‌ایم و دیدیم که دولت بارها براستخدام و قراردادی شدن آنها تاکید داشته، پس دولت کارش را انجام داده؛ اما ضعف در نظارت و اجراست.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید