خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۸۹, 9th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۲/۰۱ ساعت ۱۱:۰۴:۱۷

    خانه  > اندیشه و بیان  >  بهداد: از قضات پرونده‌ام شکایت خواهم کرد

بهداد: از قضات پرونده‌ام شکایت خواهم کرد

خبرگزاری هرانا – مدیر عامل سابق ایرنا که اخیرا حکم ۴ ماه حبسش تائید شده است، گفت: حتما از قضات رسیدگی‌کننده پرونده شکایت خواهم کرد.

به گزارش خ ایلنا، محمد جعفر بهداد در حاشیه جلسه هیات دولت امروز در جمع خبرنگاران درباره ر آخرین وضعیت پرونده وی که منجر به صدور حکم ۴ ماه حبس تعزیری داده است گفت: در مقاله‌ای به رفتار علی لاریجانی رئیس مجلس در مقابل دولت انتقاد شده بود و پس از آنکه مطلب را روی خروجی خبرگزاری مشاهده کردم به دلیل اینکه انگاره تقابل روسای دو قوه تقویت شود شخصا خبر را از خروجی خبرگزاری تعلیق کردم و با کسی که خبر را گذاشته بود برخورد اداری صورت گرفت.

 

مدیرعامل سابق ایرنا ادامه داد: مدتی بعد متوجه شدم مدعی العموم با استناد به مقاله تقاضای تعقیب مدیرعامل وقت ایرنا را کرده و از آنجایی که به ماده ۶۰۹ قانون مجازات اسلامی استنادکرده دو نکته وجوددارد؛ نکته اول اینکه مدعی العموم در متن اعلام جرم مشخص نکرده است کدام عبارت از مقاله منتشره مصداق توهین به شمارمی‌آید.

بهداد با بیان اینکه استناد به ماده ۶۰۹ اصولا درست نبوده است، ادامه داد: در این ماده توهین مقامات با توجه به سمت آنها و یا اینکه در حین خدمت تلقی شده و به طور مثال در مقاله باید می‌آمد که ”علی لاریجانی رئیس مجلس در انجام وظیفه خود اهمال کرده است“ حال آنکه این موضوع در مقاله منتشر شده وجود نداشته است.

مدیرعامل سابق ایرنا با بیان اینکه برای وقوع یک جرم سه عنصر مادی، معنوی و قانونی لازم است، خاطرنشان کرد: در عنصر معنوی باید قصد، سوء نیت برای ارتکاب جرم احراز شود، در حالی که که شخصا بلافاصله پس از اطلاع از خبر مذکور اقدام به تعلیق خبر کردم.

وی تاکید کرد: قاضی صادر‌کننده حکم در مرحله بدوی باید پاسخگو باشد که چگونه سوء نیت اینجانب را احراز کرده است، در حالی که آن مطلب ۵۰ دقیقه روی خروجی خبرگزاری بوده و بلافاصله برداشته شده است؟

مدیرعامل سابق ایرنا با توجه به اینکه حق اعتراض نسبت به حکم بدوی را در مرحله تجدید نظر دارد، گفت: ۲۰ روز فرصت دارم که به حکم صادره در مرحله تجدید نظر اعتراض کنم حال آنکه به این حکم اعتراض کنم یا خیر تصمیمی نگرفتم.

بهداد در پاسخ به این پرسش که آیا شما از قاضی دادگاه بدوی به دادگاه انتظامی قضات شکایت خواهید کرد؟ گفت: حتما از قضات رسیدگی‌کننده پرونده شکایت خواهم کرد و سه شکایت از مدعی العموم علیه این جانب تقدیم دادگاه شده است که یکی از آنها همین پرونده بوده است.

وی ادامه داد: از آغاز طرح شکایت از سوی دادستان تا این لحظه فرایند دادرسی با اشکالاتی شکلی و ماهوی مواجه بوده که قطعا این مسائل را در دادگاه انتظامی قضات مطرح خواهم کرد

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید