خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۸۹, 19th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۲/۰۱ ساعت ۵:۰۴:۳۸

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  انتقاد مهدی کروبی از صدوراحکام و وثیقه های سنگین برای بازداشت شدگان

انتقاد مهدی کروبی از صدوراحکام و وثیقه های سنگین برای بازداشت شدگان

خبرگزاری هرانا –  مهدی کروبی، نامزد معترض به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری دهم در دیدار با خانواده مهدیه گلرو با اشاره به اینکه وی همچنان پیگیر حقوق بازداشت شدگان است گفت: صدور احکام و وثیقه های سنگین راهکار مناسبی برای خروج از بحران نیست.

  به گزارش سحام نیوز، وحید لعلی پور در دیدار با کروبی گفت: ۱۱ آذرماه در منزل بازداشت شدیم، با اینکه کار من تدریس است و فعالیت سیاسی نداشته ام ۸۱ روز زندانی بودم که ۳۲ روز آن را در انفرادی بودم و با وثیقه ۵۰ میلیونی آزاد شدم. همسرم در ارتباط با پرونده قبلی اش به یک سال حبس تعلیقی محکوم شده بود بنابراین با صدور حکم فعلی (۲ سال و ۴ ماه حبس)، آن حکم نیز خود به خود اجرایی شده و به این ترتیب ایشان باید ۳ سال و ۴ ماه را در زندان بگذراند.

 

قاضی پرونده، برای ایشان وثیقه ۷۰۰ میلیونی صادر کرده که متاسفانه تامین آن از توان ما خارج است و عملاً به معنای ماندن همسرم در زندان است. علی رغم تلاش های فراوان، متاسفانه هنوز موفق به دیدار قاضی پرونده وی آقای پیرعباس نشده ایم و در این رابطه هیچگونه همکاری انجام نمی گردد.

مهدی کروبی پس از  سخنان خانواده مهدیه گلرو، گفت:سالهاست در راستای پیگیری وضعیت زندانیان جهت برخورداری از حقوق قانونی اشان، تلاش کرده ام و در این عرصه برای بنده همیشه حقوق قانونی زندانی اهمیت داشته و نه شیوه و خط و مشی سیاسی آنها. وجود نگرش مثبت در گذشته در مواردی حتی به حل مشکلات می انجامید ولی اکنون دولت چنان نگرش خود را تحمیل و حاکم نموده است که شاهد صدور احکام و و ثیقه های سنگین هستیم! صدور احکام و وثیقه های سنگین راهکار مناسبی برای خروج از بحران نیست!

دبیر کل حزب اعتماد ملی در پایان افزود: امروز هم با وجود تمامی فشارها و تخریب های روزافزون همان اعتقاد و باور را در احقاق حقوق قانونی زندانیان دارم و به جد پیگیر مسائل زندانیان هستم. لذا بدانید کروبی همچنان پیگیر حقوق بازداشت شدگان است.

گفتنی است مهدیه گلرو از دانشجویان حامی مهدی کروبی در انتخابات ریاست جمهوری بوده است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید