خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۸۹, 10th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۱/۳۱ ساعت ۱۶:۳۱:۰۲

    خانه  > سایر گروهها  >  کمیته حمایت از روزنامه نگاران تهدید مازیار بهاری را محکوم کرد

کمیته حمایت از روزنامه نگاران تهدید مازیار بهاری را محکوم کرد

خبرگزاری هرانا – آقای بهاری، در حال حاضر برای کمک به روزنامه نگارانی که مجبور به ترک ایران شده اند فعالیت خیریه انجام می دهد.

کمیته حمایت از روزنامه نگاران، تهدید تلفنی مازیار بهاری، خبرنگار نشریه نیوزویک را شیوه حکومت ایران برای ارعاب روزنامه نگاران منتقد دانست و آن را محکوم کرد.

این سازمان در بیانیه ای که روز دوشنبه ۱۹ آوریل (۳۰ فروردین) منتشر کرد، از حکومت ایران خواست تا از تهدید و ارعاب روزنامه نگاران منتقد دست بردارد.

مازیار بهاری، خبرنگار ایرانی- کانادایی هفته نامه نیوزویک، روز دوشنبه اعلام کرد که فردی ناشناس در تماس تلفنی به یکی از بستگانش گفته است که ” به مازیار بگویید که مواظب حرف زدنش باشد و فکر نکند که چون خارج از ایران است، ما به او دسترسی نداریم.”

آقای بهاری سال گذشته برای پوشش خبری انتخابات ریاست جمهوری ایران به این کشور رفته بود، اما یک روز پس از انتخابات بازداشت شد و مدت ۱۱۸ روز را در زندان انفرادی گذراند.

در بیانیه کمیته حمایت از روزنامه نگاران از قول جوئل سایمون، مدیر اجرایی این کمیته آمده است: “حکومت ایران به شیوه اش در آزار و رفتارهای خشن برای ساکت کردن صداهای منتقد ادامه می دهد و تازه ترین گواه این موضوع تهدید تلفنی همکارمان مازیار بهاری است.”

این کمیته پیشتر در گزارش سال ۲۰۰۹ خود به سرکوب شدید روزنامه نگاران در ایران در سال گذشته اشاره کرده و ایران را بزرگترین زندان روزنامه نگاران نامیده بود.

در گزارش کمیته حمایت از روزنامه نگاران، فهرستی از روزنامه نگاران کشته یا بازداشت شده در سال ۲۰۰۹ به تفکیک کشورهای مختلف ارائه شده بود که در آن نام ۲۳ روزنامه نگار ایرانی که در زمان تهیه گزارش در بازداشت بوده اند نیز آمده است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید