خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  فرانسه نقض حقوق بشر در ایران را محکوم می کند

فرانسه نقض حقوق بشر در ایران را محکوم می کند

خبرگزاری هرانا – وزارت امور خارجه فرانسه با انتشار بیانیه ای در پاریس سرکوب مردم ایران توسط حکومت را محکوم کرد. “برنارد والرم”، سخنگوی وزارت امورخارجه فرانسه، می گوید خواست دموکراسی در ایران بسیارعمیق و ریشه دار است ودولت فرانسه از این خواست مردم ایران حمایت می کند.

وزارت امور خارجه فرانسه با انتشار بیانیه ای در پاریس، سرکوب مردم ایران توسط حکومت را محکوم کرد. فرانسه می گوید خواست دموکراسی در ایران بسیارعمیق و ریشه دار است ودولت فرانسه از این خواست مردم ایران حمایت می کند. “برنارد والرم” سخنگوی وزارت امورخارجه فرانسه در ادامه سخنان خود گفت : دولت پاریس نمی تواند در مقابل سرکوب های مردم ایران و سلب آزادی بیان ونقض حقوق شهروندان ایرانی سکوت نماید.

 

این سخنان به دنبال اعلام ممنوعیت فعالیت دو تشکل سیاسی اصلاح طلبان داخلی نظام اسلامی “حرب مشارکت اسلامی” و “سازمان مجاهدین انقلاب” و ممنوعیت انتشار روزنامه “بهار” ایراد شد.

برنارد والرو درادامه افزود ما دولت ایران را به رعایت آزادی بیان، حقوق دموکراتیک مردم ایران و احزاب سیاسی این کشور، آزادی وسائل ارتباط جمعی و آزاد کردن کلیه زندانیانی که “به ناحق”زندانی شده اند، فرا می خوانیم . سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه افزود : تلاش های مردم ایران برای آزادی، علی رغم خطراتی که آنها را تهدید می کند، نشانگر این امر است  که آرمان دموکراسی خواهی در ایران عمیق و ریشه دار است و باید از سوی حکومت مورد توجه قرار گیرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید