خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۸۹, 19th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۱/۳۱ ساعت ۶:۵۴:۵۵

    خانه  > کارگران  >  اخراج و بیکاری هزار کارگر در ایلام

اخراج و بیکاری هزار کارگر در ایلام

خبرگزاری هرانا – علی غیاثی یک فعال کارگری در استان ایلام از بحران واحدهای صنعتی خبر داد و گفت: طی سال‌های ۸۷ و ۸۸ تعداد ۲۰ واحد استان تعطیل شده و بیش از هزارکارگر اخراج و بیکار شده‌اند.

به گزارش ایلنا، غیاثی با تاکید بر اینکه درصد بالای میزان بیکاری تاثیرات بدی بر دستمزدها گذاشته است،گفت: کارگر در شرکت پیمانکاری حق اعتراضی ندارد در صورتی که اعتراضی کنند به آسانی اخراج می‌شود.

 

وی با اعلام اینکه ایلام استانی محروم است،گفت: دراین استان کار به سختی گیر می‌آید در نتیجه کارگر رسمی وجود خارجی ندارد و کارگر قراردادی نیز با حداقل حقوق استخدام می‌شود.

غیاثی با تاکید بر اینکه در ایلام چیزی به نام امنیت شغلی وجو ندارد،گفت: بین عرضه و تقاضای کار تعادلی نیست به همین دلیل کارفرما هرگونه که دلش می‌خواهند با کارگران رفتار می‌کند و چنانچه مایل به ادامه همکاری نباشد بدون هیچ دلیل منطقی کارگران اخراج می‌شوند.

وی گفت:درحال حاضر شرکت‌های پیمانکاری بدترین ظلم را درحق کارگران می‌کنند،گفت: امروزه یک لیسانسیه عمرا‌ن که تحت پوشش شرکت پیمانکاری در شهرداری ایلام کار می‌کند ماهیانه ۳۲۰ هزار تومان می‌گیرد وای به احوالات افرادی که سواد و تجربه لازم را ندارند.

وی با اعلام اینکه شرکت‌های پیمانکاری حداقل مصوب دستمزد قانون‌کار را نیز نمی‌پردازند، گفت: این شرکت به صورت آشکار حقوق کارگران را تضییع می‌کند و دست کارگر به هیچ جا بند نیست

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید