خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۸۹, 17th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۱/۳۰ ساعت ۱۱:۲۴:۲۷

    خانه  > اصناف  >  وکلای دادگستری برای ورود به دادسراها بازرسی بدنی می‌شوند

وکلای دادگستری برای ورود به دادسراها بازرسی بدنی می‌شوند

خبرگزاری هرانا – دادسراهای تهران از امروز به دستور حفاظت اطلاعات دادگستری کل استان تهران، وکلا را هنگام ورود به دادسرا بازرسی بدنی می‌کنند.

براساس این گزارش، وکلا از جمله افرادی هستند که به دلیل نوع شغلشان رفت و آمد زیادی به دادسراها داشته و به دلیل جایگاه قانونی خود از شأن و احترام خاصی در دستگاه قضایی برخوردارند و تاکنون نیز بدون بازرسی بدنی وارد دادسراها می‌شدند.

 به گزارش فارس،مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز در تاریخ ۱۱ مهر سال ۱۳۷۰ ماده واحده‌ای را در خصوص انتخاب وکیل توسط اصحاب دعوی به تصویب رساند که تبصره ۳ ماده واحده مذکور صراحتاَ اعلام می‌دارد:” وکیل در موضع دعوی از احترام و تأمینات شاغلین شغل قضا برخوردار می‌باشد‌.” که با تفسیری موسع از این قانون، می‌توان آنرا به معنای تاکید بر جایگاه اجتماعی وکلا نیز برداشت کرد.

اما برخی از نواحی دادسرای عمومی و انقلاب در تهران از ابتدای هفته جاری اقدام به اخذ تلفن همراه و بعضا بازرسی بدنی وکلا کرده‌اند که با اعتراض آنها همراه شده است.

برخی از وکلای کانون وکلا و مرکز مشاوران حقوقی قوه قضائیه خواستار برخورد با این اقدام دادسراها و عدم ایجاد یک رویه جدید در این خصوص شدند

 

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید