خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۸۹, 14th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۱/۳۰ ساعت ۴:۴۱:۳۸

    خانه  > سایر گروهها  >  یک کارمنده اخراجی ارتش: دادگاه عادلانه ای برای پرونده ام تشکیل شود

یک کارمنده اخراجی ارتش: دادگاه عادلانه ای برای پرونده ام تشکیل شود

خبرگزاری هرانا – فیروز یوسفی در ۱۲ اسفند ماه ۸۸ طی حکمی که از سوی کمیسیون رسیدگی به تخلفات کارکنان ارتش صادر شد پس از ده سال سابقه کار، از ارتش اخراج و بازخرید اجباری شد. دلیل اخراج وی همکاری با گروههای تجزیه طلب، اقدام علیه امنیت ملی و ترویج قوم گرایی و پان ترکیسم عنوان شده است. فیروز یوسفی در حال حاضر به قید وثیقه موقتا آزاد  اما پرونده وی در دادگاه انقلاب در جریان است. وی گفت و گویی با صدای آمریکا کرده که در پی می آید:

 

– آیا شما وکیلی دارید؟

نه من وکیلی ندارم چون کمیسیون رسیدگی به تخلفات ارتش دادگاهی نیست که ما آنجا وکیل بگیریم و یا وکیل آنجا حضور داشته باشد. فقط اعضای کمسیون برای افراد تصمیم می گیرند.

در همان جلسه من خواستم اعتراض کنم اما گفتند شما هر چقدر اعتراض کنید، اعتراض شما هیچ تاثیری ندارد چون حفاظت اطلاعات ارتش آخرین نظر را می دهد و نظر آنها هم اینست که من صلاحیت امنیتی ندارم و نباید در ارتش بمانم. هنوز هیچ حکمی از سوی دادگاه انقلاب صادر نشده اما اینها خودسرانه من را اخراج کردند و این تصمیم اصلا قانونی نیست.

 – فعالیتهای شما چگونه بوده و تا چه حد اتهامات قومیت گرایی، پان ترکیسم و تجزیه طلبی را قبول دارید؟

من ۲۵ آبان ۸۷ در تهران دستگیر شدم و مدت ۲۴ روز در سلول انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین بودم. من بدلیل نشر جزواتی با مطالبی در خصوص نقض حقوق ملت ترک، نقض حقوق زنان و نقض حقوق بشر دستگیر شدم. دستگیری دومم ۲۷ اسفند ۸۷ مصادف با شب چهارشنبه سوری در شهر مراغه بود که اتهامم پخش تبریک نامه عید نوروز به زبان ترکی بود که اینها همه این فعالیتهای من را فعالیتهای تجزیه طلبانه و یا پان ترکیسم می نامند. من این اتهاماتی را که به من وارد شده را قبول ندارم و فعالیت من فعالیت مدنی بوده و مدنی است و می خواهم که دادگاه عادلانه ای برای پرونده من تشکیل شود.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید