خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  فشار بر قاضی پرونده طبرزدی برای صدور حکم اشد مجازات

فشار بر قاضی پرونده طبرزدی برای صدور حکم اشد مجازات

خبرگزاری هرانا – وکیل حشمت الله طبرزدی، موسس جبهه دموکراتیک ایران گفت:”ماموران امنیتی به مسولان قضایی دادگاه طبرزدی فشار وارد می کنند که این فعال سیاسی را به اشد مجازات محکوم کنند این در حالی است که کل پرونده طبرزدی به خاطر نقض کامل آئین دادرسی باید از دور خارج شود.”

به گزارش کمپین بین المللی حقوق بشر، نسترین ستوده افزود:”موکل وی با یک کپی حکم جلب عمومی بازداشت شده است که در آن هیچ اسمی ذکر نشده بود، در حالیکه طبق قانون برای بازداشت هر فردی، حکم جلب باید به نام همان فرد صادر شده باشد.”

وی با اشاره به اصل ۱۶۸ قانون اساسی گفت:این اصل تصریح کرده است که روند بررسی پرونده های سیاسی باید در دادگاه عمومی و با حضور هئیت منصفه صورت بگیرد. در حالیکه طبرزدی به عنوان یک زندانی سیاسی، نزدیک به ۴ ماه است که در بازداشت به سر می برد و تحت بازجویی های توام با فشارهای شدید و ضرب و شتم قرار داشته است.

وی می افزاید: “ماموران امنیتی از قاضی خواسته اند که طبرزدی را به اشد مجازات با فرستادن وی به تبعید و محرومیت مادام العمر او از هر گونه فعالیت اجتماعی و سیاسی، محکوم کنند.”

از سوی دیگر، یارون رودز، سخنگوی کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران با اشاره به پرونده طبرزدی گفت: “مورد حشمت الله طبرزدی و تعداد بسیار زیاد دیگری نشان می دهد که زمانی که قوه قضائیه صرفا آلت دست نیروهای امنیتی و قوه مجریه هستند دیگر نمی توان از دادرسی عادلانه منطبق با معیارهای بین المللی سخن به میان آورد.”

خاطر نشان می شود، حشمت الله طبرزدی دراعتراض های روز عاشورا، از زمان بازداشتش در روز ۷ دی ماه تاکنون همچنان تحت بازجویی های شدید است. اما وی هر گونه شرکت در تظاهرات را رد کرده و می گوید که او فقط در ماشین خود در شهر دور می زده است. طبرزدی قبلا به خاطر فعالیت های سیاسی خود ۹ سال در زندان بوده است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید