خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های ملی  >  آزادی عبادت مددی نگارستان فعال مدنی آذربایجانی از زندان تبریز

آزادی عبادت مددی نگارستان فعال مدنی آذربایجانی از زندان تبریز

خبرگزاری هرانا – عبادت مددی نگارستان زندانی سیاسی آذربایجانی در زندان تبریز روز چهارسنبه ۲۶ اسفند ٨٨ پس از تحمل مدت حبس هشت ماهه با عفو مشروط از زندان تبریز آزاد شد.

به گزارش ساوالان سسی، مددی ۲۵ آذر ۸۵ طی حکمی از سوی شعبه یکم دادگاه انقلاب تبریز به ۳۴ ماه حبس تعزیری محکوم گردیده بود. حکم صادره ۵ بهمن ۸۵ در شعبه ششم دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان شرقی بررسی و به هشت ماه حبس تعزیری قطعی کاهش یافت.

مددی ۶ خرداد ۸۵ و همزمان با تظاهرات آذربایجانیها بر علیه کاریکاتور موهن چاپ شده در روزنامه دولتی ایران، به همراه دو برادرش دستگیر و پس از تحمل ۳۵ روز بازداشت موقت به قید وثیقه از زندان تبریز آزاد شده بود.

بر اساس حکم صادره اتهام مددی اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرائم ضد امنیت داخلی کشور و عضویت در گروه پان ترکیسم جهت برهم زدن امنیت ملی عنوان شده است. استنادات قاضی علی اکبری برای طرح این اتهامات شرکت در راهپیمایی روزهای ۱ و ۳ خرداد ۸۵ در تبریز و سردادن اشعار قوم گرایانه در کوه عینالی، شرکت در مراسم قلعه بابک، شرکت در مجلس ترحیم دکتر فرزانه و دعوت از دکتر محمد علی چهره قانلی در موعد انتخابات مجلس پنجم برای سخنرانی در منزل بوده است.

مددی از فعالین مدنی آذربایجانی در تبریز است و از سال ۷۵ تا کنون چندین بار بازداشت و زندانی شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید