خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۸۸, 18th of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۸/۱۲/۲۶ ساعت ۲۳:۳۳:۵۵

    خانه  > سایر گروهها  >  علت مرگ میرصیافی مشخص شود

علت مرگ میرصیافی مشخص شود

سازمان گزارشگران بدون مرز، خواستار تشکیل کمیسیونی مستقل و بی‌طرف برای یافتن علت مرگ امیدرضا میرصیافی، وبلاگ‌نویس جوان ایرانی در زندان شد.

۲۸ اسفند ماه ۱۳۸۷، امیدرضا میرصیافی، وبلاگ‌نویس ۲۸ ساله‌ای که به اتهام «توهین به آیت‌الله خمینی و آیت‌الله خامنه‌ای» به دو سال زندان محکوم شده بود، به طرز مشکوکی در زندان اوبن جان باخت.

مرگ این وبلاگ‌نویس با اعتراض شدید نهادهای حقوق بشری مواجه شد. آنها از مقام‌های قضایی ایران خواسته بودند چگونگی مرگ وی را بررسی کنند.

با گذشت نزدیک به یک سال از مرگ این وبلاگ‌نویس، هنوز مقام‌های قضایی جمهوری اسلامی، به این درخواست‌ها پاسخی نداده‌اند.

گزارشگران بدون مرز، در بیانیه خود که در آستانه نخستین سالگرد مرگ میرصیافی منتشر شده، مرگ «اندوهبار» این وبلاگ‌نویس در زندان را نشانه «سرنوشت» صداهای معترض در ایران دانسته است.

گزارشگران در این بیانیه افزوده است: «امیدرضا میرصیافی، سمبل مردمی تحت ستم است که امروز نیز برای انتقاد و اعتراض‌، دستگیر و زندانی می‌شوند تا به سکوت وادارشان کنند.»

این سازمان در عین حال، خواستار آزادی «بیش از ۵۰ روزنامه‌نگار و نت- شهروند زندانی در ایران است که همچنان در شرایطی دشوار بسر می‌برند.»

٢٢ اسفند ماه، خبرگزاری‌های ایران به نقل از مقام‌های قضایی، از دستگیری ۳۰ عضو «شبکه‌های سازمان‌یافته سایبری آمریکا» در ایران خبر دادند.

گزارشگران بدون مرز، این دستگیری‌ها را «بدون پایه و اساس قضایی» و نشانگر ادامه «سرکوبگری دولتی» اعلام کرده است.

این سازمان همچنین خواستار اعلام اسامی و اتهامات مشخص افراد دستگیر شده است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید