خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  تجمع اعتراضی خانواده های دستگیر شدگان در مقابل دادگاه انقلاب

تجمع اعتراضی خانواده های دستگیر شدگان در مقابل دادگاه انقلاب

خبرگزاری هرانا – صبح امروز نزدیک به ۲۰۰ نفر از خانواده های زندانیان سیاسی در مقابل دادگاه انقلاب تجمع کردند و خواستار تعین تکلیف و آزادی عزیزان خود شدند.

به گزارش کلمه، روز سه شنبه ۲۵ اسفند ماه خانواده های دستگیر شدگان از ساعت ۸ صبح تجمع خود را در مقابل دادگاه انقلاب شروع کردند و رفته رفته بر تعداد آنها افزوده می شد و تا ساعت ۱۱ تعداد آنها نزدیک به ۲۰۰ نفر می رسید.از روز گذشته تعیین کفالت و وثیقه را متوقف کرده اند و این بدین معنی است که صدها نفر از حامیان مادران عزادار،دانشجویان،فعالین حقوق بشری و فعالین زنان و سایر اقشار جامعه ایام عید را در  بند ۲۰۹ ،۲۴۰ ،۳۵۰ و یا در جاهای دیگر باید بگذراند.

یکی از مادران که فرزند او دانشجو است و برای چند روز ایام عید به مرخصی آمدن فرزندش ۶۰۰ میلیون وثیقه قرار داده بود به او گفته شد که دیگر دیر شده است و کاری را انجام نخواهند داد. که با خشم این مادر مواجه شدند یکی از افراد دادگاه انقلاب با فریاد به این مادر گفت: او کمونیست است و حقشه که در زندان بماند.

امروز چندین مورد درگیری لفظی بین خانواده ها با کارکنان دادگاه انقلاب پیش آمد و  خانواده ها با تهدید به بازداشت مواجه بودند. خانواده ها به آنها می گفتند که ما همه حاضر هستیم بازداشت شویم و در کنار عزیزانمان باشیم.

از طرفی دیگر خانواده ها خواهان مشخص کردن وضعیت عزیزان خود هستند اما جوابی مشخصی به آنها داده نمی شود مامورین دادگاه انقلاب برای تحت فشارقرار دادن خانواده ها از پاسخ دادن خوداری می کنندو به آنها می گویند بروید زندان اوین چونکه بازپرسان شعب امنیت دادگاه انقلاب در آنجا مستقر هستند و آنها به شما جواب خواهند داد.هنگامی که خانواده ها به زندان اوین مراجعه می کنند محلی که بازپرسان شعب امنیت در آنجا مستقر هستند با دربهای بسته مواجه می شوند و کسی به آنها و حتی به وکلا جوابی نمی دهند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید