خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  نامه‌یی از درون زندان/ رنجنامه میلاد فدایی از بند ۳۵۰ اوین

نامه‌یی از درون زندان/ رنجنامه میلاد فدایی از بند ۳۵۰ اوین

میلاد فدایی اصل از اعضای سابق مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران با نوشتن نامه ای از درون زندان رنجهایی که بر وی در دوران حبس گذشته است را تشریح نمود.

متن کامل این رنجنامه که به دست کمیته گزارشگران حقوق بشر رسیده است به قرار زیر می باشد.

هم کلاسیان و هم دانشگاهیان عزیز

سلام!

امیدوارم سرمای زمستانی این روزها ، برگ های درخت احساس شما را نریخته باشد و همچنان چون سروی جوان و آزاده به اوج آسمان فکر کنید و بیندیشید . امروز که باد کولی ولگرد ، سم فروکوبان و بگسسته عنان بر ما می تازد ، امیدوارم شما بر پا و استوار باشید . هنوز یاد لحظه های درس و امتحان از یادم نرفته و هنوز که روزهای پایانی سال فرا می رسد ، شوق شیطنت و غیبت کردن درونم زنده است . اما حیف که دست و پایم را زخم خنجر دوست به درد پیوند زد و من چند صباحی است در حسرت دیدار شما عزیزان به سر می برم . از زمانی که به بند عدالت گرفتار شدم ، هیچ خیالی زیباتر از بازگشتم به کلاس درس و مصاحبت با شما عزیزان نیست و هر دم که می گذرد شوق باز آمدنم سوی شما یاران دبستانی فزونی می گیرد .

چقدر دوست داشتم که آغاز بیست و یکمین سال زندگی پر فراز و نشیب خود را در کنار شما جشن بگیرم و با دلی شاد و پر صلابت سال جدید را با یکدیگر و برای یکدیگر آغاز کنیم . اما حیف که دست سرد زندان پای پوینده را هم بسته و غم دوری از شما و خانواده ، راه بر مرغ نگاهم بسته . در این کنج زندان تنها یاد فرداهای روشن است که ادامه حیات را ممکن ساخته و تنها یاد بازگشت به کنار شما عزیزان سختی گذشتن از شب زندان را تسهیل می کند . هر دم که نگاهی به آسمان زندان اوین می کنم تنها این فکر که شما هم به همین آسمان آبی می نگرید ، لرزش صدایم را می گیرد و ایمانم راسخ تر می شود .

اما امروز … امروز بهار بیست و یکمین سال زندگی خود را در کنار کسانی جشن می گیرم که غم تنهایی ، تنها احساس مشترک ماست . به امید روزی که باز هم گرم در آغوشتان کشم و عشق را با شما فریاد کنم .

میلاد فدایی اصل

۲۲/۱۲/۸۸

همزمان با تولد ۲۱ سالگی

بند ۳۵۰ زندان اوین

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید