خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲ فروردین ۱۳۸۹, 19th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۱/۰۲ ساعت ۱۵:۳۳:۱۶

    خانه  > سایر گروهها  >  ۵۰ هنرمند سینما خواستار آزادی جعفر پناهی شدند

۵۰ هنرمند سینما خواستار آزادی جعفر پناهی شدند

شب گذشته(۲۵ اسفند) پس از نمایش فیلم داریوش مهرجویی؛ کارنامه ۴۰ ساله به کارگردانی مانی حقیقی، جمعی از هنرمندان و بازیگران سینما و کارگردانان با امضای نامه‌ای از مسئولان ذی‌ربط تقاضای آزادی و رفع مشکل جعفر پناهی و محمدرسول‌اف شدند.

متن کامل این نامه که به امضای بیش از ۵۰ نفر از هنرمندان سینما رسیده است؛ به شرح ذیل است:

پس از پیروزی انقلاب اسلامی در طول ۳۰ سال گذشته این فیلمسازان بوده‌اند که به عنوان سفیران فرهنگی ایران نام این کشور عزیز را در سراسر جهان پرآوازه‌تر ساخته‌اند. اینک دو هفته است که از بازداشت فیلمسازان نامی کشور جعفر پناهی و محمدرسول‌اف می‌گذرد. پاسخ ساخت فیلم، هرچند بدون مجوز، بازداشت و سلول انفرادی نیست. ما امضاکنندگان این نامه مسرانه انتظار داریم که وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی اطلاعات و ریاست محترم قوه قضائیه تا پیش از پایان سال و در آستانه عید نوروز موجبات آزادی هنرمندانی را که تنها گناهشان ساخت فیلم است، فراهم آورند.

این نامه به امضای هنرمندانی همچون محمد سریر، فرهاد توحیدی، اصغر فرهادی، رخشان بنی‌اعتماد، مجتبی میرطهماسب، مانی حقیقی، شادمهر راستین، سارا قرچه داغی، ابراهیم مختاری، حمیرا ریاضی، بهمن کیارستمی، مهتاب نصیرپور، محمد رحمانیان، مهناز افضلی،کامبوزیا پرتوی، فاطمه معتمدآریا، محسن عبدالوهاب، ناصر صفاریان، بهرام عظیم پور، مهرداد لشگری، سعید ابراهیم زاده، آناهیتا آبا، محس امیریوسفی، کامران شیردل و جمع بسیاری از هنرمندان و بازیگران سینما رسیده است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید