خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۱ فروردین ۱۳۸۹, 25th of September 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۱/۰۱ ساعت ۲۰:۲۳:۱۹

    خانه  > اقلیت های ملی  >  احکام زندان برای معترضین به جوک سید محمد خاتمی در تبریز

احکام زندان برای معترضین به جوک سید محمد خاتمی در تبریز

خبرگزاری هرانا – علی و مهدی ایمانی (فعالین دانشجویی آذربایجانی در دانشگاه تبریز)٬ جهانبخش و نادر بخت آور از فعالین مدنی آذربایجانی در تبریز از سوی شعبه ۱۱۱ جزائی تبریز به احکام شش ماه تا سه ماه حبس تعلیقی و سی ضربه شلاق محکوم گردیدند.

به گزارش ساوالان سسی، قاضی محمدی رئیس شعبه ۱۱۱ جزائی تبریز طی حکمی علی و مهدی ایمانی (دانشجویان دانشگاه تبریز) را به شش ماه حبس تعلیقی و جهانبخش و نادر بخت آور را هرکدام به ۹۱ روز حبس تعلیقی و سی ضربه شلاق محکوم کرده است.

این فعالین پس از پایان مراسم سخنرانی میرحسین موسوی در ورزشگاه باغشمال تبریز در ۴ خرداد ۸۸ و بدنبال طرح شعارهایی در حین مراسم با موضوع حقوق زبانی و ملی آذربایجانیها و اعتراض به جوک نژادپرستانه سید محمد خاتمی (عضو کمپین انتخاباتی موسوی)، توسط نیروهای امنیتی دستگیر شده بودند.

اتهام این افراد اخلال در نظم عمومی از طریق سردادن شعارهایی با محوریت تحصیل به زبان مادری و خواستهای ملی و زبانی آذربایجانیها در حین سخنرانی میر حسین موسوی در تبریز و اعتراض به جوک گویی نژادپرستانه محمد خاتمی بوده است.

جلسه دادگاه این فعالین یکشنبه ۲۹ و ۳۰ دی ٨٨ به صورت غیر علنی برگزار شده بود و نقی محمودی وکیل دادگستری در تبریز وکالت جهانبخش و نادر بخت آور را بر عهده داشته است.

متهمین در طول دوره بازداشت و دادرسی از حق داشتن وکیل محروم بوده اند.آنها در دوران بازداشت مورد ضرب و شتم قرار گرفته اند.

شایان ذکر است بدنبال انتشار فیلمی در اینترنت که محمد خاتمی رئیس جمهور پیشین ایران (که از موسوی حمایت کرده است) را در حال بازگویی جوکی در مورد آذربایجانی‌ها نشان می‌دهد شهرها و دانشگاههای آذربایجان به صحنه اعتراضات آذربایجانیها تبدیل شد. در جریان این اعتراضات و همزمان با سخنرانی میرحسین موسوی در تبریز ماموران امنیتی با حمله به عده ای از حاضرین که شعار سر می دادند، آنها را به شدت مورد ضرب و شتم قرار داده و عده زیادی را بازداشت کرده بودند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید