خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۱ فروردین ۱۳۸۹, 14th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۱/۰۱ ساعت ۲۰:۰۵:۵۳

    خانه  > سایر گروهها  >  اطلاعیه سازمان دانش آموختگان ایران در خصوص مطالب کذب برخی رسانه های دولتی

اطلاعیه سازمان دانش آموختگان ایران در خصوص مطالب کذب برخی رسانه های دولتی

سازمان دانش آموختگان ایران با انتشار اطلاعیه ای ضمن رد مطالب سراسر کذبی که اخیرا در برخی سایتها از جمله جوان آنلاین و رجانیوز در مورد عملکرد این سازمان متشر شده است، وعده داد که از این پایگاه های خبری شکایت کرده و از دادستانی نیز دعوت کرد تا به عنوان مدعی العموم نسبت به این جرایم واکنش نشان دهد.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

گفته های یک مقام دولتی که چندماه پیشتر اظهار داشته بود “در ایران آزادی مطلق است” گویا به واقعیت نزدیک شده و مصادیق خاص خود را پیدا می کند. آری در ایران امروز وابستگان به یک جریان افراطی که نه به رای مردم و نه به شعور آنان احترام می گذارند، آزادند تا هرچه می خواهند بگویند و با بهره مندی از آزادی بیان بی حد و مرز هر توهم و تخیلی را هرچند که در تضاد با حقوق سایرین باشد منتشر سازند. مساله آزادی بیان اینک یک تیغ دو لبه در برابر آزادی خواهان و معترضان به شرایط موجود است، از سویی رسانه ها، احزاب و نهادهای منتقد را سرکوب کرده و از فعالیت باز می دارند و از سویی دیگر بی هیچ ضابطه ای رسانه های مقابل با استفاده از امکانات ملی به این گروه ها و جریانات می تازند، به واقع “سنگها را بسته و سگ ها را باز کرده اند”.

طی روزهای گذشته و در تداوم اجرای سناریوی بدنام سازی احزاب و گروه های منتقد و مدافع حقوق بشر از طریق مرتبط دانستن آنها با برخی گروه های تروریستی، چند رسانه وابسته به جریان افراطی مستقر در دولت و یک نهاد نظامی – سیاسی در گزارش های بی اساس و مضحکی که منتشر ساخته اند، اشاراتی نیز به سازمان دانش آموختگان ایران اسلامی (ادوار تحکیم وحدت) و پایگاه خبری وابسته به این سازمان یعنی ادوارنیوز، داشته اند. در این راستا ضمن آنکه اعلام می دارد سیاست اصولی و راهبردی سازمان ادوار تحکیم از بدو تاسیس و اخذ پروانه فعالیت از وزارت کشور جمهوری اسلامی، اجرای کامل قانون اساسی و کوشش در راه تحقق و ارتقای دموکراسی و حقوق بشر در ایران بوده است، با تاکید براینکه اساسا چنین گزارش هایی فاقد ارزش پاسخگویی هستند، از این فرصت استفاده کرده و توجه مقامات قضایی و امنیتی را به نکات ذیل جلب می نماید:

۱- به دلیل مفاد سراسر کذب مطالب منتشره در پایگاه های خبری جوان آنلاین و رجانیوز در خصوص سازمان دانش آموختگان ایران، سازمان از طریق نماینده حقوقی خود در اسرع وقت نسبت به طرح شکایت کیفری با موضوع افترا و توهین و … علیه مسئولان و گردانندگان این تارنماها اقدام خواهد کرد.

۲- انتظار دارد مقامات دستگاه قضاء و خصوصا دادستان تهران به عنوان مدعی العموم که با ارتزاق از منابع عمومی و بیت المال وظیفه صیانت از جان و مال و عرض کلیه اشخاص را بر عهده داشته و همواره بر استقلال و اقتدار قوه قضاییه تاکید دارند، سریعا از جنبه عمومی، جرایم ارتکاب یافته از سوی این پایگاه های خبری را پی گیری کرده و در ملاء عام مسئولان این رسانه های کذاب را تحت رسیدگی قضایی قرار دهند. چرا که عدم چنین برخوردی با رسانه های مذکور که اتهاماتی را به اشخاص حقیقی و حقوقی مختلف وارد می کنند تنها می تواند یک معنا داشته باشد و آن هم چیزی نیست جز آنکه دستگاه های قضایی و امنیتی این رسانه ها را به عنوان نهاد روابط عمومی خود قلمداد و معرفی می کنند، هرچند که حتی در این فرض محال هم انتشار جریان رسیدگی به یک پرونده قانوناً جرم است. بعلاوه به نهادهای امنیتی نیز اخطار می کنیم که عدم پی گیری این موضوع از سوی آنان نیز پذیرش این واقعیت است که رسانه های مذکور دارای امکان دسترسی به پرونده ها و یا شنود در اتاق های بازجویی هستند.

۳- اینک روشن شده است که چرا آقای علی ملیحی، عضو شورای سیاستگذاری و مسئول روابط عمومی سازمان ادوار تحکیم وحدت، که همواره در چارچوب قانون و اهداف این سازمان فعالیت کرده بایستی برای پذیرش یکسری اتهامات واهی که تنها ساخته و پرداخته اذهان فاسد عده ای کج اندیش است که حتی از تشخیص مصلحت خویش نیز ناتوانند، زیر ضربات ناجوانمردانه مشت و لگد قرار گیرد و تنها راه اعتراض اش اعتصاب غذا باشد و بی بهره از حقوق اولیه یک متهم بیش از یک ماه را در سلول انفرادی بند بدنام ۲۴۰ اوین سرکند.

اینک روشن شده است که اصرار سازمان دانش آموختگان ایران و سایر نهادها و احزاب و همچنین رهبران جنبش سبز دموکراسی خواهی بر شیوه های مبارزاتی قانونی و مسالمت آمیز صاحبان قدرت مطلقه را مستاصل کرده و آنها را وا داشته تا از هر طریق ممکن سناریوی مهمل و مضحک خود را مبنی بر ارتباط فعالان مدنی و سیاسی معترض با گروه های متخاصم و یا دولتهای خارجی بر واقعیت روشن و زلال حاکم بر مشی و فعالیت نهادهایی همچون سازمان دانش آموختگان ایران با توسل به شکنجه و ارعاب، تحمیل کنند.

در پایان سازمان دانش آموختگان ایران اسلامی (ادوار تحکیم وحدت) ضمن رد گزارش های سراسر کذب رسانه های متعلق به جریان افراطی مستقر در دولت، ابراز تاسف می نماید که عده ای اینگونه آشکارا دست به اعمال مجرمانه زده و دستگاه قضاء به راحتی از کنار وظایف ذاتی خود مذکور در قانون اساسی می گذرد و گویی محاکم آن تنها به ابزاری در رقابتهای سیاسی در دست یک جناح غیر ملتزم به اخلاق و قانون بدل شده اند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید