خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۱ فروردین ۱۳۸۹, 10th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۱/۰۱ ساعت ۱۹:۳۱:۲۲

    خانه  > زندانیان  >  اعتصاب غذای مریم ضیاء از فعالین کودکان در بند زنان زندان اوین

اعتصاب غذای مریم ضیاء از فعالین کودکان در بند زنان زندان اوین

خبرگزاری هرانا – مریم ضیاء از فعالین کودک در اعتراض به عدم آزادی و انتقال پرونده اش به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب برای طولانی کردن پروسه و ممانعت از آزادیش از ظهر امروز با اعلام کتبی به مسئولین زندان اوین دست به اعتصاب غذا زد.

به گزارش فعالین حقوق بشر و دموکراسی، روز چهارشنبه ۲۶ اسفندماه پرونده خانم ضیاء از فعالین کودک از دادگاه انقلاب شهر ری به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب منتقل شد.

در آنجا به آقای حیات غیبی گفته شد که همسرش می باید در زندان در انتظار محاکمه باقی بماند.این در حالی است که سند منزل آنها در توقیف می باشد و او می بایست ۱۸ اسفند آزاد می شد. ولی نو فرصتی بازپرس شعبه ۱۱ شهر ری با اعلام اینکه تحت فشار بازجویان وزارت اطلاعات می باشد و اجازه آزادی او را ندارد از صدور حکم آزادی او خوداری کرد.
خانم مریم ضیاء از فعالین کودک در اعتراض به عدم آزادیش که بدستور بازجویان وزارت اطلاعات صورت گرفته است و همچنین انتقال پرونده اش به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب برای طولانی کردن پروسه آزادیش، از ظهر روز چهارشنبه ۲۶ اسفند ماه با اعلام کتبی به مسئولین زندان اوین دست به اعتصاب غذا زد و اعلام کرد تا رسیدن به خواسته های خود به اعتصاب غذا ادامه خواهد داد .خانواده خانم صیاء مسئولیت هر اتفاقی برای خانم مریم ضیاء به عهده بازجویان وزارت اطلاعات و قوه قضائیه می داند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید