خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  بهزادیان نژاد به بند عمومی زندان اوین منتقل شد

بهزادیان نژاد به بند عمومی زندان اوین منتقل شد

خبرگزاری هرانا – قربانعلی بهزادیان نژاد، رییس ستاد انتخاباتی مهندس موسوی به بند عمومی زندان اوین منتقل شد.

به گزارش کلمه، این استاد دانشگاه پس از ماه ها زندانی بودن در بند ۲۰۹ زندان اوین سرانجام به بند عمومی منتقل شد. وی یک روز بعد از عاشورای حسینی بازداشت شد و تاکنون کاملا بلا تکلیف و بدون اینکه دادگاهی برایش برگزار شود در زندان اوین محبوس است. این مشاور میر حسین موسوی هم اکنون به همراه تعدادی دیگر از زندانیان سیاسی حوادث پس از انتخابات ازجمله محمد نوری زاد، محسن میردامادی، علیرضا بهشتی شیرازی دربند هفت زندان اوین به سر می برد.

گفته می شود قربان بهزادیان نژاد در طول دوران بازداشت خود به شدت برای اعتراف از سوی بازجویان تحت فشار بوده است. اما به خواسته های بازجوها تن نداده است.

دکتر قربان بهزادیان نژاد، استاد میکروبیولوژی در دانشگاه تربیت مدرس است که در سال های اخیر فعالیت های فرهنگی زیادی داشته است. بهزادیان نژاد معاونت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دولت سیدمحمد خاتمی و مشاور وزیر بهداشت در انتخاب رؤسای دانشگاه های علوم پزشکی را در کارنامه مسئولیت های خود جای داده است. در سال های اخیر دکتر بهزادیان نژاد در موسساتی که نزدیک به مهندس میر حسین موسوی بوده، در زمینه علوم انسانی و مطالعات ایرانشناسی فعالیت می کرده و از مشاوران ارشد او است.

 

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید