خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی  >  هرانا؛ تداوم اعمال فشار و آزار بهاییان مازندران

هرانا؛ تداوم اعمال فشار و آزار بهاییان مازندران

خبرگزاری هرانا – در پی تشدید روزافزون اذیت و آزار بر شهروندان بهایی مازندران از سوی اداره اطلاعات استان دو تن بازداشت، چهار تن احضار و یک تن نیز محکامه شده است؛ موارد ذیل نمونه هایی  از این نوع فشارهاست که توسط گزارشگران هرانا طی روزهای اخیر به ثبت رسیده است:

بازداشت :

–       صبح روز ۵ خرداد ماموران امنیتی اطلاعات ساری به منزل ” پژمان روشنکوهی ” شهروند بهایی ساکن شهر مزبور هجوم آورده که پس از بازرسی ، نامبرده را نیز دستگیر و به بازداشتگاه شهید کچویی ساری منتقل می کنند قابل ذکر است در حکم توقیف نامبرده ۱۷ روز بازداشت موقت عنوان شده است .

–       صبح روز دوشنبه ۱۰ خرداد ماموران امنیتی به منزل یک شهروند بهایی ساکن قائمشهربه نام فخرالدین صمیمی هجوم آورده که پس از تفتیش منزل و ضبط کتب ، سی دی ها و کامپیوتر ، صاحبخانه را نیز دستگیر و به زندان شهید کچویی ساری منقل می کنند .

احضار:

–       صبح روز شنبه ۸ خرداد دو شهروند بهایی ساکن قائمشهر به نامهای ” رامبد رحمانیان ” و همسرش ” ساقی شیروانی ” به اداره اطلاعات شهر مزبور احضار شده که پس از بازجویی همراه با توهین و تحقیر نامبردگان آزاد می شوند .

–          بر اساس احضاریه ای به تاریخ ۱۱/۳/ ۸۹ از” سهیل حقدوست ” شهروند بهایی ساکن قائمشهر خواسته شده که طی ۳ روز خود را به اداره تعزیرات معرفی کند .

–       طبق احضاریه ای ” مشتاق سمندری ” شهروند بهایی ساکن شهرستان بابل از تاریخ ۸ خرداد طی سه روز موظف است خود را به دادسرای انقلاب بابل معرفی کند و در صورت عدم معرفی ، حکم غیابی برای نامبرده صادر می شود . قابل ذکر است در احضاریه نامبرده هیچ نوع اتهامی مشخص نشده است .

دادگاه :

– جلسه محاکمه ” شهرام مودت ” شهروند بهایی ساکن شهرستان بابلسر که در زمستان سال گذشته مدتی دربازداشت بود  روز سه شنبه ۱۱ خرداد در دادسرای شهربابل تشکیل شد حکم نامبرده متعاقبا اعلام خواهد گردید .

 

احضاریه یکی از شهروندان بهایی

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید