خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۱۴ خرداد ۱۳۸۹, 21st of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۳/۱۴ ساعت ۹:۱۶:۱۶

    خانه  > زندانیان  >  انتقال بهمن احمدی امویی به بند ۳۵۰ زندان اوین

انتقال بهمن احمدی امویی به بند ۳۵۰ زندان اوین

بهمن احمدی امویی، روز نامه نگار به بند ۳۵۰ زندان اوین منتقل شد .این روزنا مه نگار که یک شنبه نهم خرداد برای بار دوم و پس از ۷۲ روز آزادی موقت به زندان اوین بازگشته بود ، پس از گذراندن دوره قرنطینه در زندان اوین به بند ۳۵۰ این زندان منتقل شد.

به گزارش کلمه، وی اکنون در این بند به همراه بیش از ۱۵۰ نفر از زندانیان حوادث پس از انتخابات از جمله عماد الدین باقی، کیوان صمیمی و علی تاجرنیا به سر می برد.

احمدی امویی در یادداشتی پیش از بازگشت به زندان در وبلاگ شخصی خود نوشته است :  دلم می خواست خیلی کارها بکنم و خیلی جاها بروم و خیلی ها را ببینم اما موفق نشدم . ولی خوشحالم . راستش خجالت آور بود که بسیاری از دوستان در زندان هستند و من بیرون . دیگر در این روزهای آخر پیش خودم شرمنده بودم. شرمنده دانشجویان و روزنامه نگارانی که در شرایط سختی در زندان به سر می برند. کم کم داشتم به خودم بدبین می شدم که چرا کسی سراغی از من نمی گیره که برگردم به زندان.

بهمن احمدی امویی و همسرش برای اولین بار در شامگاه ۳۰ خرداد ماه سال گذشته در منزل شان بازداشت و راهی زندان اوین شدند . این روزنامه نگار در دادگاه اولیه ای که برایش تشکیل شد به هفت سال و چها ر ماه زندان محکوم شد . اما سپس در دادگاه تجدید نظر حکمش به پنج سال حبس قطعی تبدیل شد .

وی در ۲۷ اسفند ماه سال جاری با تودیع وثیقه پانصد میلیونی به طور موقت ازاد شد اما در آستانه سالگرد انتخابات پرمناقشه ۲۲ خرداد ماه با تماس ماموران دادستانی تهران به زندان فراخوانده شد

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید