خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  تعلیق از تحصیل دو تن از دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی

تعلیق از تحصیل دو تن از دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی

خبرگزاری هرانا – سال گذشته و بعد از برگزاری مراسم بزرگداشت هشت مارس، روز جهانی زن، در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه هشت نفر از دانشجویان این دانشکده به کمیته انضباطی احضار شدند.

به گزارش تغییر برای برابری، بعد از برگزاری مراسم روز جهانی زن که با حضور بسیاری از دانشجویان و مشارکت تعداد زیادی از آنها در بحث ها برگزار شده بود ، کمیته انضباطی هفت نفر از دانشجویان را که حتی چند نفر آنان در مراسم شرکت نداشتند ممنوع الورود کرد و پس از گذشت سه ماه برای دو نفر حکم تعلیق صادر کرد.

طه ولی زاده، دانشجوی سال سوم جامعه شناسی و عاطفه رنگریز دانشجوی سال سوم جامعه شناسی دو دانشجوی تعلیقی دانشگاه علامه طباطبایی هستند.

حکم تعلیق این دانشجویان پس از سه ماه تایید شده و ایشان از ۲۵ اسفند سال ۸۸ اجازه ورود به دانشگاه و شرکت در کلاس هایشان را ندارند وهنگام ورود به دانشکده با حکم ممنوع الورودی رو به رو شده اند.

۱۷ اسفند ۸۸ بیش از سیصد نفر از دانشجویان علوم اجتماعی جمع شدند تا نشان دهند که به تبعیض های جنسیتی اعتراض دارند، عوامل موثر بر این پدیده را عنوان کردند و راه حل هایشان را ارائه دادند.

بعد از آنکه دانشگاه مجوز برگزاری مناظره دانشجویی درباره فمینیسم را در سالن دانشکده لغو کرد، ظهر ۱۷ اسفند سال ۸۸ جمعی از دانشجویان دانشگاه علامه در حیاط دانشکده علوم اجتماعی گرد هم آمدند تا درباره مسائل زنان صحبت کنند. دانشجویان از تفاوت های فمینیسم و برابری حقوقی با آنچه از فمینیسم در رسانه ها نشان داده می شود بحث کردند، از حقوق نابرابر زنان و مردان در ایران و لایحه حمایت از خانواده، و مردسالاری حاکم بر جوامع سخن گفتند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید