خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  فقط ۸۱ نفر از زندانیان سیاسی حاضر به درخواست عفو شدند

فقط ۸۱ نفر از زندانیان سیاسی حاضر به درخواست عفو شدند

خبرگزاری هرانا – با وجود تلاشهای فراوان نیروهای امنیتی و قضایی علی الخصوص در روزهای اخیر برای رایزنی و اعمال فشار بر بازداشت شدگان حوادث بعد از انتخابات فقط ۸۱ نفر حاضر به درخواست عفو شدند.

عباس جعفری دولت آبادی، دادستان تهران، چند روز قبل با حضور در جمع زندانیان از زندانیانی که “پشیمان” شده اند خواسته بود “توبه نامه” بنویسند.

به گزارش پارلمان‌نیوز، متن نامه آیت الله آملی لاریجانی به این شرح است:‏
‏ ‏
بسم الله الرحمن الرحیم
‏ ‏
محضر مبارک رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای (ادام الله ظله الوارف)‏

با اهدای سلام و تحیات و با عرض تبریک فرا رسیدن ایام ولادت با سعادت دخت گرامی نبی مکرم اسلام (ص) و ‏تقارن این عید خجسته با ولادت حضرت امام خمینی (ره) با گذشت بیش از سه دهه از انقلاب اسلامی، پایه های ‏نظام اسلامی آنچنان مستحکم و ریشه در اعماق انسانهای مؤمن دوانیده که به فضل الهی و با رهبری ولی فقیه و ‏حمایت بی دریغ امت، بر همه توطئه ها و مشکلات فائق آمده و صراط تعالی را می پیماید.

در سال گذشته در دهمین انتخابات ریاست جمهوری،‌ مردم دین مدار و انقلابی حماسه ای دیگر آفریدند و جلوه ‏ای از دموکراسی واقعی و مردم سالاری دینی را در ایران اسلامی به نمایش گذاشته و علیرغم تبلیغات گسترده ‏دشمنان و بدخواهان با حضور چهل میلیونی در انتخاباتی کم نظیر و در کمال آزادی شرکت کرده و با اکثریت ‏قاطع فرد مورد نظر خود را انتخاب کردند.

این نمایش عظیم ملت و حماسه بزرگ بر دشمنان گران آمده و در صدد تلخ کردن کام مردم برآمدند و با پیوند ‏جریانهای ضد انقلاب داخل و خارج و حمایت همه جانبه دشمنان قسم خورده دست به فتنه گری و نا امنی زدند و ‏عده ای غافل و بی بصیرت هم اگرچه با انگیزه های متفاوت، آتش این فتنه را شعله ورتر کردند و با هنجار‏شکنی و زیر پا گذاشتن قانون برای مردم و نظام زحمت ایجاد کردند و مال و جان مردم را مورد تعرض قرار ‏دادند که حسب وظیفه دستگاههای امنیتی، انتظامی و قضایی با فتنه گران و قانون شکنان و عوامل نا امنی ‏برخورد کردند.

با روشن شدن ماهیت فتنه و بر ملا شدن نقشه دشمنان عده ای از این افرادِ فریب خورده به خود آمده و از کرده ‏خود پشیمان و اظهار ندامت و درخواست عفو دارند. در اجرای بند ۱۱ از اصل قانون اساسی به شرح لیست ‏پیوست، صورت اسامی ۸۱ نفر از محکومان محاکم عمومی و انقلاب مورد بررسی واقع و واجد شرایط لازم ‏جهت برخورداری از عفو و یا تخفیف مجازات تشخیص داده شده اند که در صورت تصویب مقام عالی اقدام ‏می‌گردد.

و الامر الیکم و السلام علیکم و رحمت الله و برکاته
صادق لاریجانی

پاسخ حضرت آیت الله خامنه ای به درخواست رئیس قوه قضائیه به این شرح است:‏

بسمه تعالی
با سلام و تبریک با پیشنهاد جنابعالی موافقت می شود. والسّلام علیکم و رحمه الله

سیدعلی خامنه ای
‏۱۲/خرداد ماه/۱۳۸۹‏

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید