خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۸۹, 9th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۳/۱۲ ساعت ۱۸:۲۲:۰۵

    خانه  > سایر گروهها  >  سوزاندن صدها جلد “کتاب مقدس” توسط نیروهای اطلاعاتی و امنیتی

سوزاندن صدها جلد “کتاب مقدس” توسط نیروهای اطلاعاتی و امنیتی

این عمل که در سایت رسمی وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از قول یک مقام امنیتی کشور انجام آن تائید شده است عملی است که باید عاملان آن ضمن معرفی به مردم پاسخگوی این حرکت شرم آور خود نیز باشند.

در روز ۸ خرداد ماه جاری پایگاه اینترنتی آتی نیوز که گفته میشود توسط نزدیکان مرتضی طلائی، مقام انتظامی سابق و عضو فعلی شورای شهر تهران اداره میشود ، در راستای خبرهای خود در رابطه با تبلیغات ضد مسیحی در داخل کشور از قول خبرنگار اجتماعی خود اعلام کرد که کتب ” انجیل و تورات” تحریف شده (!) به صورت گسترده از مرزهای غربی وارد کشور شده اند.

این خبر ۲ روز بعد ( ۱۰ خرداد ) توسط سایت رسمی متعلق به مرکز مبارزه با جرائم سازمان یافته سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یعنی “سایت گرداب” به نقل از وطن امروز عینا تکرار شد و ضمن اعلام ورود “کتب مقدس” مسیحیان و یهودیان به تعداد زیاد از مرزهای غربی به داخل ایران ، این خبر را داد که یکی از مسئولان امنیتی کشور در نشست اخیر خود در استان آذربایحانغربی با اعلام این موضوع تاکید کرده بود که نیروهای نظامی اشغالگر کشور همسایه غربی ایران (عراق ) نقش مهمی در این مسئله دارند و آنها این کتابها را از طریق مناطق مرزی مشترک با عراق وارد کشورمان میکنند . گرداب سایت امنیتی و اینترنتی سپاه پاسدارن در ادامه از قول همان مقام امنیتی مینویسد:

“بخشی از این کتب در همان منطقه پخش میشود و بخش عمده ای از آن به مناطق مختلف کشور قاچاق میگردد . فقط طی چند ماه صدها جلد کتب تحریف شده تورات و انجیل ( کتاب مقدس) هنگام ورود به کشور در یکی از مناطق مرزی سردشت کشف و سوزانده شد”.

و بازهم از قول همان مقام امنیتی که نامشان ذکر نشده است اضافه میکند که او خواستار آگاه سازی مردم در این خصوص شده است.

این مطلب در حالی است که  چاپ یک تصویر یا یک کاریکاتور یا یک نوشته و داستان کمی تا قسمتی شبهه برانگیز از پیامبر اسلام و یا رهبران از دنیا رفته مسلمانان از سوی تندروهای آن مذهب با کفن پوشی و سنگ پراکنی و پرچم سوزی در پاکستان و ایران و عربستان و سومالی مواجه میشود و حمله به سفارتخانه های کشور مربوطه و تهدید و اقدام به ترور و خلاصه سر و صدا و تبلیغات فراوان بر سر آن در کشورهای مسلمان نشین راه می افتد ، بسیار جالب است که در یک وبسایت رسمی متعلق به بزرگترین نیروی نظامی جمهوری اسلامی از قول یک منبع امنیتی رسما نقل میشود که سازمانهای امنیتی جمهوری اسلامی کتابهای” انجیل و تورات” یعنی کتابهای مقدس مسیحیان و یهودیان را آتش زده و سوزانده اند.

البته مسئولین امنیتی و انتظامی روشن نکرده اند که آنچه به عنوان تورات و انجیل تحریف شده از آن یاد می کنند چه تفاوتی با تورات و انجیل رایج دارد.

آنها همچنین به شکل توهین آمیزی این کتب را کالاهای قاچاق خوانده اند و گویا اصلا متوجه نیستند که این کتب برای ۲ میلیارد مسیحی در سراسر جهان از جمله حداقل نیم میلیون مسیحی در ایران جنبه احترام و مقدس دارند و به قول خودشان اینکار توهین به مقدسات محسوب میشود.

از سوی دیگر همیشه مدافعان جمهوری اسلامی در سازمانهای بین المللی و مجامع حقوق بشر دنیا این ادعا را مطرح میکنند که ادیان مسیحی و یهودی مطابق قانون اساسی جمهوری اسلامی به رسمیت شناخته شده اند و پیروان آنها میتوانند علاوه بر داشتن نمایندگانی در پارلمان ایران آزادانه و بطور علنی مراسم مذهبی خود را بر طبق آئین و سنت خود اجرا کنند . اما در عمل این بند قانون اساسی نیز مانند بسیاری از بندهای دیگر آن قانون که مربوط به حقوق ملت میباشد به طرق مختلف از سوی مسئولان جمهوری اسلامی معوق مانده و تعطیل شده است.

رهبران جمهوری اسلامی از یک طرف با سلاح تائید صلاحیت فقط کسانی را که خودشان میخواهند به نام نماینده اقلیتهای مذهبی به مجلس میفرستند و از طرف دیگر با محدود کردن و زیر فشار گذاشتن شدید رهبران کلیساها از جمله درخواست لیست اسامی کسانی که در جلسات پرستشی آنها حاضر میشوند ، ممنوع کردن ورود فارسی زبانان به کلیساها و محدود کردن موعظه به زبان فارسی، عدم اجازه ساخت ساختمانهای جدید برای کلیساها ، ممنوعیت چاپ و نشر انجیل در ایران در امور مذهبی آنها دخالت میکنند و علنا در راه عبادت آنها مشکلات جدی فراهم میسازند.

از این رو ایمانداران مسیحی هستند که بخاطر این محدودیت ها برای عبادت به خانه های خود پناه میبرند و در گروههای کوچک خانگی تشکیل کلیسای عیسی مسیح را میدهند. آنها نیز پیوسته با تعقیب و دستگیری و آزار نیروهای امنیتی و انتظامی روبرو میشوند و با آنان به گونه ای  برخورد میشود که گوئی گروههای خلافکار هستند و بسیاری از رهبران آنها یا هم اکنون در زندانها هستند یا با وثیقه های سنگین منتظر برگزاری دادگاه خود میباشند.

این سوال مطرح است که جامعه مسیحی جهان تا چه حد میتواند این جفاهای سنگین بر کلیسا های ایران را تحمل کند ؟ علاوه بر اینکه مسیحیان در داخل ایران اجازه چاپ و نشر کتاب مقدس خود را ندارند و حتی داشتن ترجمه فارسی کتاب مقدس می تواند برای یک نوکیش مسیحی جرم تلقی شود ، حال کار به جائی رسیده است که کتب انجیلی که در خارج و با سرمایه ایمانداران سراسر جهان با زحمت زیاد به چاپ رسیده است توسط ماموران امنیتی ایران مورد توهین قرار میگیرد و کالای قاچاق نامیده شده و به آتش کشیده میشود.

جا دارد که این عمل شرم آور که در سایتی رسمی وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از قول یک مقام امنیتی جمهوری اسلامی انجام آن تائید شده است توسط مسیحیان ایران و سراسر جهان محکوم شود و از حکومت ایران خواسته شود که عاملان آن را به مردم سراسر دنیا معرفی نمایند.

اینهمه توهین و بی حرمتی آشکار و رسمی به مقدسات سایر ادیان در ایران در حالی اتفاق می افتد که نه تنها هیچ محدودیتی برای مساجد اسلامی و کتاب مقدس آنها قرآن در کشورهای مسیحی نشین جهان وجود ندارد بلکه به نوعی حکومت های غربی بخاطر برخی منافع سیاسی و اقتصادی بطور مستقیم و غیر مستقیم آنها را پشتیبانی هم میکنند و با دادن سوبسیدهای هنگفت به ساخت مساجد و چاپ و نشر قرآنهای نفیس کمک مینمایند .  این در حالی است که حتی بسیاری از کارشناسان الهیاتی جهان در اصالت کتاب مقدس مسلمانان به عنوان کتابی الهی تردید و سوالاتی بسیاری در این زمینه دارند.

در کتاب قرآن آمده است که تورات و انجیل کتبی هستند که از سوی خدا آمده اند . ولی رهبران مسلمانان چنین تبلیغ میکنند که تورات و انجیل مورد استفاده در دست مسیحیان امروز جهان تورات و انجیل واقعی نیست و انجیلهائی که اکنون توسط مسیحیان سراسر دنیا استفاده میشوند فقط نسخه های تحریف شده ای از انجیل واقعی هستند . اما جای این سوال از رهبران و معلمان مسلمانان که ادعای غیر واقعی بودن انجیل حاضر را میکنند باقی میماند که تورات و انجیل به گفته آنها اصلی کجاست ؟چه قسمت هایی از آن تحریف شده است ؟ کجا و توسط چه کسی و…… ؟

مطابق آنچه در قرآن نوشته شده است اگر تورات و انجیل امروزی تحریف شده است حتما باید نسخه اصلی آن وجود داشته باشد ! اما در این مورد جوابی نیست . هرگز چنین نیست که انجیل امروزی یک انجیل متفاوت از اصل باشد . نسخه های امروزی انجیل از روی نسخ خطی تنظیم شده اند که قدمت بعضی از قسمتهای عهد جدید آن به ۵۰ سال اول بعد از واقعه مصلوب شدن عیسی بر میگردد و برخی از نسخه های عهد قدیم مربوط به هزار سال پیش از میلاد مسیح هستند . به طور قطع در طول تاریخ بشریت درباره هیچ کتابی به اندازه “کتب مقدس” مسیحیان اینقدر توجه و دقت نظر در مقابله با نسخه های قدیمی آن اعمال نشده است و منابع آن هنوز در موزه ها و کتابخانه ها و مراکز علمی جهان در نهایت دقت و ظرافت نگهداری میشوند . بنابراین ادعای تحریف انجیل فقط ادعائی پوچ برای ایجاد شبهه در بین مردم از سوی رهبران و مروجان و مبلغین اسلام میباشد.

در هرصورت عمل سوزاندن هر کتابی چه انجیل و تورات باشد و چه کتب معمولی ، بخصوص اگر مورد توجه و احترام بخش مهمی از مردم جهان باشند ، عملی سخت ناپسند و ضد فرهنگی و غیر عقلانی محسوب میشود که به سختی و با قاطعیت محکوم است.

 

منبع: شبکه خبر مسیحیان

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید