خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  جایزه ویکتور برای شهروندان گمنام ایرانی

جایزه ویکتور برای شهروندان گمنام ایرانی

خبرگزاری هرانا – جایزه “ویکتور” روزنامه “اکسترا بلادت” دانمارک در سال ۲۰۱۰، به شهروندان گمنام ایرانی که اخبار وقایع پس از انتخابات را به گوش جهانیان رساندند، تعلق گرفت.

به گزارش رادیو زمانه، پل مدسن، سردبیر روزنامه اکسترا بلادت گفت جایزه ویکتور به شهروندان ایرانی گمنامی که با وجود سانسور شدید اخبار ایران را از طریق توییتر و یوتیوب منتشر کرده‌اند، اهدا خواهد شد.

 

این جایزه هشتم ژوئن در جریان مراسمی در دانمارک، به مهدی سحرخیز و گلنوش نیک‌نژاد به نمایندگی از شهروندان گمنام ایرانی اهدا خواهد شد.

مسئولان این روزنامه از آقای سحرخیز و خانم نیک‌نژاد به عنوان کسانی که توانسته‌اند با وجود سانسور شدید، ارتباطی با شهروندان داخل ایران برقرار کنند تا اخبار تحولات پس از انتخابات به گوش جهانیان برسد، نام برده‌اند.

 

این جایزه در شرایطی به شهروندان گمنام ایرانی فعال در اینترنت تعلق می‌گیرد که مسئولان توییتر، انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته ایران را نخستین موضوع جستجو شده در شبکه ارتباطی جهانی توییتر در سال ۲۰۰۹ اعلام کرده‌اند.

چندی پیش نیز انتخابات ایران از سوی «وبی اَواردز» به عنوان یکی از ۱۰ رویداد اینترنتی مهم در دهه اول قرن ۲۱ معرفی شد.

پس از اخراج خبرنگاران خارجی از ایران و ایجاد محدودیت برای اطلاع‌رسانی خبرنگاران داخلی، نوشته‌های معترضان ایرانی در توییتر و فیس‌بوک به یکی از منابع خبررسانی برای رسانه‌های دنیا تبدیل شده است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید