خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  ده کاری که می توانید برای توقف خشونت علیه زنان انجام دهید

ده کاری که می توانید برای توقف خشونت علیه زنان انجام دهید

۱. بررسی خشونت جنسیتی به عنوان یک موضوع مردانه، مردانی از همه ی سنین و با پیشینه های اجتماعی-اقتصادی، نژادی و قومی را شامل می شود. مردان را نه تنها به عنوان متخلفان احتمالی بلکه به عنوان ناظر صاحب اختیار که می تواند با دوستی که مورد سواستفاده واقع شده روبرو شود، در نظر بگیرید.

۲. اگر یک برادر، دوست، همکلاس یا هم تیمی از پارتنر مونث خود سواستفاده می کند- یا در کل با زنان و دختران توهین آمیز و غیرمحترمانه است- دنبال راه دیگری نگردید. اگر احساس راحتی می کنید، تلاش کنید در این باره با او صحبت کنید. برای کمک گرفتن به او اصرار کنید. یا اگر نمی دانید چه کنید، با یک دوست، خانواده، استاد یا یک مشاور مشورت کنید. سکوت اختیار نکنید!

 

۳. شهامت نگاه به درون را داشته باشید. نگرش های خود را مورد پرسش قرار دهید. زمانی که کلام یا اعمال شما به آزار کسی منجر شده، حالت تدافعی نگیرید. سخت تلاش کنید تا دریابید چگونه ممکن است عقاید و اعمال شما به طور غیرعمدی تبعیض جنسیتی و خشونت را تداوم بخشد و برای تغییر آنها تلاش کنید.

۴. اگر شک دارید که زنی در نزدیکی شما مورد سواستفاده یا تجاوز جنسی قرار گرفته است، با ملایمت سوال کنید آیا می توانید به او کمک کنید؟

۵. اگر شما از نظر احساسی، روانشناسی، جسمی و جنسی از زنان سواستفاده می کنید یا در گذشته کرده اید، سریعا به دنبال مشورت با یک مشاور حرفه ای باشید.

۶. با زنانی که برای پایان گرفتن انواع خشونت تلاش می کنند، متحد باشید. از تلاش های مراکز زنان حمایت کنید. برای مراکز بحران تجاوز و زنان بی خانمان پول جمع کنید. اگر عضو یک تیم، صنف یا گروه دانشجویی هستید، یک صندوق پول در این راستا تاسیس کنید.

۷. دلایل ترس و وحشت از همجنسگرایی و محکوم کردن همجنسگرایان را شناسایی کرده و برای تحلیل این اقدامات صحبت کنید. تبعیض و خشونت بر علیه همجنسگرایان صحیح نیست. این کژرفتاری ها همچنین ارتباط مستقیم با تبعیض جنسیتی دارد. (برای مثال گرایش جنسی مردی که در رد تبعیض جنسیتی صحبت می کند، اکثرا مورد پرسش است و این به عنوان یک راهکار خودآگاه یا ناخودآگاه به سکوت مردان منجر شده و دلیل کلیدی برای آن است که مردان بسیار کمی اینطور رفتار می کنند.)

۸. درباره ی تبعیض جنسیتی و ریشه های خشونت جنسیتی کتاب و مقاله بخوانید، فیلم ببینید، دوره های مختلف بگذرانید و به برنامه های مربوط بپوندید. خود و دیگران را آموزش دهید که چگونه فشارهای بزرگ اجتماعی به تضاد میان زن و مرد دامن می زند.

۹. پشتوانه ی مالی تبعیض جنسیتی نباشید. از تهیه ی هرگونه مجله، کرایه ی فیلم، آبونه شدن در وبسایت یا خریدن هرگونه موسیقی که زنان را برای تحقیر و سواستفاده به تصویر می کشد، خودداری کنید.

۱۰. پسران جوان را آموزش دهید تا چگونه مردانی باشند که از دختران و زنان سواستفاده و آنها را تحقیر نکنند. برای پیوستن به برنامه های جلوگیری از وقوع خشونت داوطلب شوید.

 

ترجمه ی نیکزاد زنگنه

منبع: تا قانون خانواده برابر

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید