خبرگزاری هرانا

    خانه  > فرهنگی  >  ممنوعیت احتمالی اکران برخی فیلمها در شهرستانها

ممنوعیت احتمالی اکران برخی فیلمها در شهرستانها

خبرگزاری هرانا – مدیر اداره کل نظارت و ارزشیابی معاونت سینمایی تاکید کرد اکران نشدن فیلم “تسویه حساب” در برخی شهرستانها از قبل به تهیه کننده اعلام شده بود و این اتفاق ممکن است برای فیلمهای دیگری هم رخ بدهد.

به گزارش مهر، علیرضا سجادپور مدیر اداره کل نظارت و ارزشیابی معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره مشکلات نمایش این فیلم در چند شهرچون اردیبل و مشهد گفت: قبل از شروع اکران هم قرار بود “تسویه حساب” در چند شهر به نمایش در نیاید. این موضوع را به تهیه کننده و پخش کننده فیلم از ابتدا اعلام شده بود و نکته جدیدی نیست.

وی افزود: مدیر کل ارشاد این شهرها نیز نظر اداره کل نظارت و ارزشیابی ارشاد را تایید کرده است و این آثار در این شهرها به نمایش در نیامد. البته به طور نمونه در شهر اردبیل یکی از سینماداران بر این موضوع اصرار داشته که این فیلم را اکران کند ولی از ابتدا ما با مدیر کل ارشاد این استان به توافق رسیده بودیم. تهیه کننده فیلم نیز بر نمایش فیلم در این شهرها اصرار داشت ولی این توافق از قبل انجام شده بود.

سجادپور درباره احتمال ادامه این روند برای آثار دیگر گفت: ممکن است برای فیلم های دیگر نیز این اتفاق بیافتد و به آنها اعلام کنیم نباید در برخی شهرها اکران شوند، خصوصا آثاری که رفع توقیف شده اند .

وی درباره جمع آوری نظرات سینماگران درباره سیاست های جدید معاونت سینمایی در سال ۸۹ عنوان کرد:ما در حال جمع اوری نظرات در جلسات عمومی و حتی خصوصی هستیم و به زودی درخواست شورای عالی تهیه کنندگان مبنی بر برگزاری نشستی با معاونت سینمایی نیز انجام خواهد شد و من نیز در این جلسه شرکت می کنم.

 

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید