خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۸۹, 12th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۳/۱۰ ساعت ۱۸:۳۰:۲۱

    خانه  > فرهنگی  >  اعطای مجوز تاسیس و راه اندازی رشته موسیقی در مدارس ممنوع است

اعطای مجوز تاسیس و راه اندازی رشته موسیقی در مدارس ممنوع است

خبرگزاری هرانا – رییس سازمان مدارس غیر دولتی و توسعه مشارکت های مردمی گفت: اعطای مجوز تاسیس و راه اندازی رشته موسیقی در قالب فوق برنامه در مدارس غیر دولتی و در تمام مقاطع تحصیلی ممنوع است.

“علی باقرزاده” روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: هیچ یک از شوراهای نظارت آموزش و پرورش استانها نمی توانند، مجوز تاسیس و راه اندازی رشته آموشی را مگر در شرایط اضطراری به دستگاه های مسوول و یا هنرستان های وابسته ارایه کنند.

وی با اشاره به اینکه به اشخاص حقیقی مجوز هنرستان های موسیقی ارایه نمی شود، گفت: پیش بینی آموزش موسیقی در مدارس در قالب برنامه های مصوب و فوق برنامه در تمام دوره های تحصیلی ممنوع است و با مصادیق آن به برخورد جدی در حد انحلال مدرسه می شود.

وی افزود: منظور از آموزش موسیقی استفاده از آلات موسیقی از جمله پیانو و گیتار است.

باقرزاده در پاسخ به این سووال که آیا مصادیقی مبنی بر آموزش موسیقی در برخی از مدارس غیر دولتی دیده شده است، گفت: برخی از گزارش ها نشان دهنده آموزش موسیقی بوده که فعالیت های محدودی در این زمینه داشته اند.

رییس سازمان مدارس غیر دولتی و توسعه مشارکت های مردمی درباره مدارس غیر دولتی گفت: اکنون ۱۶ هزار مدرسه غیر دولتی ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان با یک میلیون و ۱۲۷ هزار دانش آموز در سطح کشور فعال هستند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید