خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۸۹, 16th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۳/۱۰ ساعت ۹:۰۲:۵۰

    خانه  > کودکان  >  فوت یک‌ کودک ‌و‌ وقوع دو مورد تجاوز جنسی در یک ماه‌گذشته

فوت یک‌ کودک ‌و‌ وقوع دو مورد تجاوز جنسی در یک ماه‌گذشته

خبرگزاری هرانا – واحد مددکاری انجمن حمایت از حقوق کودکان با انتشار گزارش ماهیانه خود از کودکان آزار دیده ارجاعی به واحد مدد کاری انجمن حمایت از حقوق کودکان، از فوت یک کودک و قوع ۲ مورد تجاوز جنسی در اردی بهشت ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش ایلنا،‌ بر اساس‌گزارش ماهیانه فعالیت واحد مددکاری انجمن حمایت از حقوق کودکان در اردیبهشت ماه سال جاری، تعداد کل موارد ارجاع شده به واحد فوق هفت مورد بوده است.

نحوه ارجاع به واحد مددکاری انجمن حمایت از حقوق کودکان توسط، مادر، اقوام، اعضای سابق انجمن و یک مورد نیز توسط خبرنگاران صورت گرفته شده است.

نوع کودک‌آزاری نیز، ۳ مورد عاطفی و غفلت، یک مورد آموزشی، ۲ مورد تجاوز جنسی و یک مورد نیز جسمی بوده که به فوت کودک منجر شده است.

در ۳ مورد از موارد ارجاعی، پدر آزار رسان بوده و یک مورد توسط مادر، سه جوان غریبه، پسر همسایه و نامادری یا ناپدری گزارش شده است.

بر اساس اطلاعات این گزارش، ارتباط والدین با کودکان ارجاع شده به واحد مددکاری انجمن حمایت از حقوق کودکان ، یک مورد عادی و شش مورد طلاق مشاهده شده است که علت طلاق نیز ،اعتیاد بوده است.

نوع پیگیری توسط مددکار اجتماعی انجمن حمایت از حقوق کودکان نیز، ۵ مورد پیگیری حضوری، ۳۱ مورد پیگیری تلفنی، ۳ مورد هماهنگی حقوقی، یک مورد بازدید از منزل، ۲ مورد مشورت با همکاران و ۴ مورد نیز از منازل بازدید به عمل آمده است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید