خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۸۹, 13th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۱/۲۹ ساعت ۱۳:۱۸:۳۴

    خانه  > اقلیت های ملی  >  بازداشت زنان هوادار تیم فوتبال تراکتورسازی در جریان بازی این تیم با پرسپولیس تهران

بازداشت زنان هوادار تیم فوتبال تراکتورسازی در جریان بازی این تیم با پرسپولیس تهران

خبرگزاری هرانا – ماموران امنیتی و پلیس ایران روز جمعه۲۷ فروردین ماه بیست و پنج تن از زنان و مرادان هوادار تیم فوتبال تراکتورسازی را بازداشت و پس از چند ساعت بازجویی آزاد کردند.

به گزارش ساوالان سسی، در جریان مسابقه فوتبال تیم های تراکتورسازی و پرسپولیس تهران در روز جمعه۲۷ فروردین ۸۸ ماموران پلیس ایران به زنان هوادار تیم تراکتورسازی که به همراه خانواده هایشان برای تماشای مسابقه فوتبال این تیم در تپه های اطراف استادیوم سهند تبریز جمع شده بودند حمله کردند.

 

بدنبال حمله نیروی انتظامی به خانواده ها و زنان طرفدار تیم تراکتورسازی تبریز نزدیک به بیست و پنج تن از هواداران تیم تراکتورسازی که اکثرا از زنان حاضردر محل بودند بازداشت شدند. از این میان بازداشت شدگان می توان به علی خدایی و بابک خدایی که به همراه همسرانشان دستگیر شده بودند اشاره نمود.
به گفته منابع موثق بازداشت شدگان پس از دستگیری به کلانتری ۲۲ نیروی انتظامی تبریز منتقل و پس از بازجویی چند ساعته و ضبط موبایل و کارتهای شناساییشان موقتا آزاد شده اند. این افراد روز شنبه ۲۸ فروردین ۸۸ دوباره به کلانتری ۲۲ احضار و به سوالات بازجویان پاسخ گفته اند.

این دستگیریها پس از پخش فراخوان فعالین مدنی آذربایجانی و هواداران تیم فوتبال تراکتورسازی جهت حضور زنان طرفدار این تیم در مسابقه پرسپولیس در تپه های اطراف ورزشگاه و تشویق تیمشان صورت می گیرد.

شایان ذکر است که بر اساس آیین نامه های سازمان تربیت بدنی ایران و قوانین شرع زنان حق حضور در استادیومها و تماشای مسابقات فوتبال مردان را ندارند.

بازداشت و فشار بر زنان آذربایجانی طرفدار تراکتورسازی در حالی صورت می پذیرد که زنان در جامعه ایران از داشتن حقوق اولیه خود محرومند و محدویتهایی که بر پایه قوانین موضوعه و احکام شرعی بر بیش از نیمی از جمعیت کشور اعمال می شود و این موانع حضور و شکوفایی زنان در ابعاد مختلف اجتماعی و سیاسی و اقتصادی را با مشکلاتی مواجه نموده است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید