خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۸۹, 18th of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۳/۱۰ ساعت ۸:۰۸:۱۶

    خانه  > اقلیت های ملی  >  آزادی شش تن از فعالین آذربایجانی از زندان اردبیل

آزادی شش تن از فعالین آذربایجانی از زندان اردبیل

خبرگزاری هرانا – رامین جباری روزنامه نگار، سیامک میرزایی فعال دانشجویی آذربایجانی، مهندس حافظ سردارپور، نادر عزیزی، مهدی زینالی از فعالین مدنی آذربایجانی و علیرضا لشکری معلم دبیرستانهای مشکین شهر(خیاو) که ۲۷ اردی بهشت ماه ۸۹ در شهرهای پارس آباد مغان و مشکین شهر بازداشت شده بودند پس از تحمل ۱۱ روز بازداشت موقت به قید وثیقه ۱۵ میلیون تومانی از بند ۷ زندان اردبیل آزاد شدند.

به گزارش ساوالان سسی، اتهام این افراد اتهام اجتماع و تبانی جهت بر هم زدن امنیت کشور از طریق دعوت مردم برای شرکت در مراسمات چهارمین سالگرد اعتراضات آذربایجانی ها به چاپ کاریکاتور توهین آمیز در روزنامه دولتی ایران عنوان شده و پرونده در شعبه پنجم دادسرای عمومی و انقلاب اردبیل در جریان است.

این افراد بدون در هنگام بازداشت مورد ضرب و شتم قرار گرفته ومامورین آنها را بدون در دست داشتن حکم جلب بازداشت کرده اند. دستگیر شدگان در مدت بازداشت از حق ملاقات با خانواده و وکیل محروم بوده اند.

قانون اساسی ایران در اصل ۲۷ خود حق تجمع و راهپیمایی بدون حمل سلاح را یه رسمیت شناخته است اما فعالین مدنی آذربایجانی که در تجمعات شرکت و مردم را به شرکت در مراسمات مختلف دعوت می کنند بازداشت و مورد آزار و اذیت قرار گرفته و زندانی می شوند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید