خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۹ خرداد ۱۳۸۹, 14th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۳/۰۹ ساعت ۱۸:۴۴:۲۰

    خانه  > زندانیان  >  ممانعت از رسیدگی پزشکی به رضا جوشن در زندان رجایی شهر

ممانعت از رسیدگی پزشکی به رضا جوشن در زندان رجایی شهر

خبرگزاری هرانا – رضا جوشن زندانی محبوس در زندان رجایی شهر کرج، از دو هفته پیش دچار ناراحتی حاد ریه و برونشیت شده ولی مسئولان زندان از درمان و انتقال او به بهداری زندان خودداری می کنند و شرایط او روز به روز حادتر می شود.

در روزهای اخیر قاضی ناظر بر زندان در سلول این زندانی حاضر شد و به او گفته است که فقط با توبه نامه می تواند از این شرایط خارج شود.

به گزارش فعلین حقوق بشر و دموکراسی، رضا جوشن ۲۵ ساله، از نیمه های فروردین ماه از سلول های انفرادی بند سپاه که در اختیار بازجویان وزارت اطلاعات است به فرعی بند ۶ زندان رجایی شهر منتقل شد.

لازم به یادآوری است که رضا جوشن ۱۰ آذر ماه سال گذشته با یورش مامورین وزارت اطلاعات در منزل دستگیر و به سلول های انفرادی بند سپاه منتقل شد. مامورین وزارت اطلاعات هم چنین در روز ۱۶ آذرماه به منزل خانواده جوشن یورش بردند و خانم زهرا اسدپور گرجی مادر این خانواده را نیز دستگیر کردند.

زهرا اسد پور گرجی و فرزندش ۱۹ بهمن ماه ۱۳۸۸ در شعبه ۱ دادگاه انقلاب توسط قاضی عاصف حسینی به ۱ سال تبعید به زندان زنجان و ۴ سال تبعید به روستای قیلار زنجان محکوم شدند.

آنها پیش از این نیز بدلیل دیدار خانوادگی با فرزندش در قرارگاه اشرف در عراق دستگیر و ۱۶ ماه در زندان گوهردشت کرج بسر بردند و پس از پایان دوران محکومیت خود آزاد شدند.

 

گفتنی است محمدسلام جوشن پدر این خانواده به تازگی و در ۵ خرداد ماه دستگیر و به زندان اوین منتقل شد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید