خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۹ خرداد ۱۳۸۹, 17th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۳/۰۹ ساعت ۱۸:۰۶:۳۹

    خانه  > کارگران  >  نود درصد واحدهای صنعتی استان قزوین فاقد تشکل‌های قانونی کارگری هستند

نود درصد واحدهای صنعتی استان قزوین فاقد تشکل‌های قانونی کارگری هستند

خبرگزاری هرانا – عید علی کریمی، دبیر اجرایی خانه کارگر استان قزوین گفت: ازسه هزار واحد صنعتی و تولیدی استان در حال حاضر ۹۰ درصد آن ، فاقد تشکل های قانونی کارگری اعم از شورای اسلامی کار ، انجمن صنفی و نماینده کارگران هستند.

به گزارش ایلنا، کریمی افزود: با توجه به این که ۸۰ درصد کارگران در واحدهای تولیدی و صنعتی به صورت قراردادی مشغول فعالیت می باشند ، این واحدها نماینده واقعی و قانونی برای دفاع از حقوق کارگران ندارند.

وی با اشاره به این که در بسیاری از واحدهای صنعتی و تولیدی استان قزوین مدیران میانی، به عنوان نماینده کارگران منصوب شده اند، افزود: این موضوع قابل تامل و بررسی توسط نهادها وارگان های مسوول به ویژه وزارت کار است.

این فعال جامعه کارگری بابیان به این که کارگران قراردادی بعلت فقدان امنیت شغلی در محیط کاری و واحد صنعتی ، توانایی و انگیزه پیگیری مطالبات کارگری را ندارند، افزود: متاسفانه ارایه آمار توسط مسوولین در خصوص وجود تشکل های کارگری غیر واقع بینانه و عوام فریبانه است.

دبیر اجرایی خانه کارگر استان قزوین خاطرنشان کرد : زمانی قزوین دارای ۱۸۷ شورای اسلامی کار بود که با توجه به اتخاذ سیاست های خاص وایجاد برنامه انشقاق در تشکل های کارگری توسط دولت این آمار در حال حاضر به یک سوم کاهش یافته است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید