خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۹ خرداد ۱۳۸۹, 21st of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۳/۰۹ ساعت ۱۶:۲۴:۰۷

    خانه  > سایر گروهها  >  با روند فعلی شصت میلیون نفر زیر خط فقر می‌روند

با روند فعلی شصت میلیون نفر زیر خط فقر می‌روند

خبرگزاری هرانا – داریوش قنبری، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی مهم ترین دلیل وجود خط فقر در کشور را عدم سرمایه گذاری در بخش اشتغال، واردات بی رویه و تضعیف تولید در کشور ذکر کرد.

داریوش قنبری در گفتگو با خانه ملت درخصوص ارائه آمار دولت مبنی بر وجود ۴۰ میلیون نفر در خط فقر گفت: هنگامی که بیکاری در جامعه ای افزایش یابد و پول نفت به جای اینکه در کارهای زیربنایی صرف شود در بودجه جاری هزینه گردد، باید شاهد خط فقر در کشور باشیم.

قنبری در ادامه افزود: عدم سرمایه گذاری در کارهای زیربنایی و  تولیدی در سطح ملی موجب بیکاری، اعتیاد، بزهکاری و فقر شدید، فقر نسبی در جامعه خواهد شد.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بررسی های جامعه شناسانه بیانگر این است فقر در ایران ناشی از درآمد پایین است، درآمد پایین به دنبال پس انداز پایین و سرمایه گذاری پایین حاصل می شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: مسئولان دولتی باید بگویند در طول این ۵ سال که بالاترین درآمد نفتی را در کشور پس از انقلاب داشته ایم در چه راهی مصرف شده است.

وی خاطرنشان کرد: عدم مدیریت صحیح و کاردان در استفاده بهینه از منابع مالی موجب شده تا نوعی نابسامانی در بخش تولید همراه شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس یادآور شد: اگر برای موضوع خط فقر چاره اساسی نشود باید در انتظار این باشیم که در یکی، دو سال آینده ۶۰ تا ۶۵ میلیون نفر از جمعیت کشور در زمره خط فقر قرار گیرند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید