خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۹ خرداد ۱۳۸۹, 24th of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۳/۰۹ ساعت ۱۱:۵۷:۲۲

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  صدور حکم محرومیت از تحصیل برای بیش از پانزده دانشجوی معترض به احمدی نژاد در دانشگاه شهید بهشتی

صدور حکم محرومیت از تحصیل برای بیش از پانزده دانشجوی معترض به احمدی نژاد در دانشگاه شهید بهشتی

خبرگزاری هرانا – در پی حضور محمود احمدی نژاد در دانشگاه شهید بهشتی و اعتراض دانشجویان به حضور وی، کمیته انضباطی این دانشگاه تا کنون برای ۱۵ تن از دانشجویان معترض حکم تعلیق صادر کرده است.

به گزارش دانشجونیوز، در حالی که محمود احمدی نژاد و اطرافیانش در مصاحبه با رسانه های بین المللی هر گونه برخورد با معترضان را انکار می کنند، سیل برخورد بی سابقه با دانشجویان در دانشگاه های مختلف کماکان ادامه دارد. پس از بازداشت ۱۷ دانشجو و احضار و تهدید بیش از ۳۰ دانشجوی دانشگاه باهنر کرمان پیش از ورود احمدی نژاد به این شهر، این بار اخبار تأسف باری از برخورد گسترده انضباطی با دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی به گوش می رسد.

پس از حضور غافلگیرانه احمدی نژاد در دانشگاه شهید بهشتی و اعتراض گسترده دانشجویان آن دانشگاه به وی که به درگیری نیروهای بسیج و حراست با دانشجویان و ضرب و شتم دانشجویان معترض نیز انجامید، کمیته انضباطی و حراست دانشگاه شهید بهشتی اقدامات گسترده ای را برای برخورد با دانشجویان معترض به احمدی نژاد آغاز کرده اند، در این میان تاکنون ده ها نفر از دانشجویان این دانشگاه به کمیته انضباطی احضار شده اند و طبق اخبار رسیده به خبرنگاران دانشجو نیوز برای بیش از ۱۵ نفر از آنان تاکنو حکم تعلیق از تحصیل صادر شده است. دانشجویان زیادی نیز با احضار به حراست تهدید به بازداشت شده اند.

برخی از داشجویانی در بازگشت از کمیته انضباطی خبر از لیست ۱۸۰ نفره دانشگاه برای احضار دانشجویان به کمیته و صدور احکام انضباطی برای آنان می دهند. برخورد شدید کمیته انضباطی، حراست و نهادهای امنیتی با دانشجویان مترض به احمدی نژاد سابقه دیرینه دارد، دانشجویان دانشگاه امیرکبیر پس از اعتراض سال ۸۵ خود تا مدتها طعم صدها احضار، تعلیق،ممنوع الورودی و بازداشت و شکنجه را کشیدند،اخیراً نیز ده ها نفر از دانشجویان دانشگاه تهران پس از اعتراض به حضور محمود احمدی نژاد در دانشگاهشان به دفتر پیگیری وزارت اطلاعات احضار و تهدید شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید