خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  سرعت اینترنت در ایران کمتر از عراق و ونزوئلا

سرعت اینترنت در ایران کمتر از عراق و ونزوئلا

خبرگزاری هرانا – در آخرین آماری که کشورهای دنیا را از نظر سرعت اینترنت خانگی مورد مقایسه قرار داده است کره جنوبی دارای بیشترین سرعت اینترنت است اما ایران در رده ۱۴۴ دنیا از ونزوئلا، نیجریه، بولیوی، عراق و پاراگوئه عقب تر است.

به گزارش خبرگزاری مهر، نتایج آخرین تست سرعتی که به واسطه وب سایت Speedtest.net صورت گرفته است لیستی جدید حاصل از مقایسه و رتبه بندی سرعت اینترنت مصرف کنندگان خانگی اینترنت را در سراسر کره زمین ارائه کرده است.

سایت Netindex که این لیست گرافیکی را منتشر کرده سرعت اینترنت خانگی هر کشور را بر اساس حداکثر عملکرد و سرعت اینترنت خانگی بر واحد مگابیت بر ثانیه طی ۳۰ روز گذشته ارزیابی کرده است. (تحت شرایطی که معدل فاصله میان مصرف کننده و سرور کمتر از ۴۸۲ کیلومتر باشد.)

بر اساس این لیست کاربران کشور کره جنوبی همچنان خوش اقبال ترین کاربران اینترنت در جهان به شمار می روند و از سرعتی برابر ۳۴٫۳۱ مگابیت بر ثانیه استفاده می کنند.

پس از کره جنوبی کشور لتونی با سرعتی برابر ۲۴٫۴۶ مگا بیت بر ثانیه، جمهوری مولداوی با ۲۱٫۷۶ مگابیت بر ثانیه، ژاپن با ۲۰٫۳۸ مگابیت بر ثانیه، سوئد با ۲۰٫۱۰ مگابیت بر ثانیه، جزایر آلند با سرعت ۱۹٫۸۴ مگابیت بر ثانیه، رومانی با سرعت ۱۸٫۶۴ مگابیت بر ثانیه، بلغارستان با سرعت ۱۷٫۶۶ مگابیت بر ثانیه، هلند با سرعت ۱۷٫۱۵ مگابیت بر ثانیه و لیتوانی با سرعت ۱۶٫۷۹ مگابیت بر ثانیه به ترتیب رتبه های دوم تا دهم را به خود اختصاص داده اند.

کشورهای توسعه یافته ای از قبیل سوئیس، آلمان، دانمارک و بلژیک رتبه های ۱۵ تا ۱۸ را اشغال کرده اند و فرانسه، آمریکا و روسیه به ترتیب در رتبه های ۲۰ و ۲۸ و ۲۹ قرار گرفته اند. کانادا و انگلستان نیز در جایگاه ۳۲ و ۳۳ قرار دارند.

با این حال حتی در مجاورت کشورهایی کوچک مانند مالدیو، مالت، قبرس و قطر نیز نمی توان نامی از ایران را در این لیست یافت زیرا از میان ۱۵۲ کشور بررسی شده ایران پس از کشورهایی مانند ونزوئلا، نیجریه، بولیوی، عراق، پاراگوئه و جزایر ترک و کایکاس با سرعتی برابر ۰٫۶۱ مگابیت بر ثانیه در رتبه ۱۴۴ قرار گرفته است.

پس از ایران تا انتهای لیست کشورهای لبنان، هائیتی، السالوادور، افغانستان، مالی، گواتمالا، زیمبابوه و یمن باقی مانده اند نام هایی که با دیدن آنها این سئوال به ذهن می آید: “تا کی باید در انتهای لیست ها باقی بمانیم؟”

اسامی ۱۰ کشور اول دنیا از نظر سرعت اینترنت خانگی:

۱- کره جنوبی

۲- لتونی

۳- جمهوری مولداوی

۴- ژاپن

۵- سوئد

۶- جزایر آلند

۷- رومانی

۸- بلغارستان

۹- هلند

۱۰- لیتوانی

لازم به ذکر است که دو وزیر مخابرات دولت نهم و دهم از کافی بودن سرعت ۱۲۸ کیلوبایت بر ثانیه و حتی کمتر از آن برای کاربران خانگی تاکید دارند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید