خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  دادگاه الیاس حضرتی برگزار شد

دادگاه الیاس حضرتی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – جلسه رسیدگی به اتهام الیاس حضرتی، مدیر مسئول روزنامه اعتماد در شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی مدیرخراسانی و با حضور هیات منصفه مطبوعات برگزار شد.

به گزارش ایسنا، در ابتدای جلسه‌ دادگاه، نماینده مدعی‌العموم اتهام الیاس حضرتی را بر اساس کیفرخواست صادره از سوی دادسرای عمومی و انقلاب تهران، نشر مطالب خلاف واقع درخصوص چاپ دو مطلب تحت عناوین “علیرضا بهشتی دچار عارضه قلبی شد” و “هفت سال زندان برای مهدی اقبال” عنوان کرد.

الیاس حضرتی در دفاع از خود گفت: پس از بررسی‌ها درباره خبر ” مهدی اقبال” مشخص شد که اشتباه بوده و ما در مرحله بازپرسی نیز این مساله را توضیح دادیم و فردای آن روز نیز تکذیبیه‌ای در روزنامه منتشر کردیم.

وی درباره خبر دیگر مبنی بر این‌که “علیرضا بهشتی دچار عارضه قلبی شد”، گفت: خبر منتشره به نقل از خانواده‌ آقای بهشتی بود. بر این اساس ما آن را در روزنامه چاپ کردیم که من فکر می‌کردم پس از توضیحات لازم در دادسرا این پرونده مختومه شده است و از این‌که اکنون در جلسه‌ دادگاه حاضر شده‌ام تعجب می‌کنم که چرا پرونده به دادگاه ارسال شده است.

مدیرمسئول روزنامه اعتماد به عنوان آخرین دفاع با بیان این‌که در عرصه مطبوعات به طور طبیعی امکان این‌گونه اشتباهات وجود دارد، تاکید کرد: مساله‌ی مهم این است که تعمدی در کار نباشد که درخصوص چاپ این مطلب نیز تعمدی نداشتیم.

رییس شعبه‌ ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران پس از شنیدن اظهارات مدیرمسئول روزنامه‌ اعتماد، ختم جلسه‌ رسیدگی را اعلام کرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید