خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۸۹, 16th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۲/۰۵ ساعت ۸:۱۱:۱۷

    خانه  > اندیشه و بیان  >  پرونده سازی های جدید علیه نادر احسنی، از فعالین دانشجویی طیف چپ

پرونده سازی های جدید علیه نادر احسنی، از فعالین دانشجویی طیف چپ

خبرگزاری هرانا – بازجویان وزارت اطلاعات به گواه احضاریه ای که فرستادند قصد دارند علیه نادر احسنی از فعالین دانشجویی طیف چپ، علی رغم اینکه اخیرا دستگیر و در زندان بسر می برد، پرونده ی جدیدی بگشایند.

به گزارش فعالین حقوق بشر و دموکراسی در ایران، روز پنجشنبه ۲ اردیبهشت ماه طی احظاریه ای که به خانواده ی آقای احسنی ابلاغ شد در آن ذکر شده است که نادر احسنی پس از رویت آن ظرف ۳ روز خود را باید به شعبه ۳ امنیت دادگاه انقلاب مستقر در زندان اوین معرفی کند. این در حالی است که وی از روز ۳۰ فروردین ماه پس از مراجعه به دادگاه انقلاب دستگیر و به بند ۳۵۰ زندان اوین منتقل شده است. خانواده ی آقای احسنی از گرفتن احظاریه خودداری کرده و به آنها اعلام کردند که باید به وکیل وی مراجعه کنند.

 

گفتنی است نادر احسنی مورخ ۱۹ بهمن ماه در طی یورشهای گسترده به مناسبت سالگرد انقلاب بهمن ۵۷، همراه با خواهرش الهام احسنی دستگیر و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد.

لازم به یادآوری است نادر احسنی پیشتر و در آذر ماه ۱۳۸۶ از جلوی منزل شخصی پدرش توسط مامورین وزارت اطلاعات ربوده و به سلول های انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. آقای احسنی به مدت ۶۸ روز در بند ۲۰۹ زندان اوین زندانی بود، که ۵۸ روز آن را در سلولهای انفرادی بسر برد و در حالیکه به قید وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی آزاد بود توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه، مورد محاکمه قرار گرفت و به ۱ سال زندان محکوم شد. این حکم در شعبه ۳۶ دادگاه تجدید دادگاه انقلاب عینا تایید شد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید